Lodowa Huta w Nowej Hucie – ceny i godziny otwarcia lodziarni

Były foodtrucki, były burgerownie, a potem przyszła moda na lody. W Krakowie jedną z najpopularniejszych i największych sieci lodziarni jest opisywany przez nas już wcześniej Good Lood ale to nie jedyne miejsce gdzie można iść na lody w Krakowie. W Nowej Hucie nieopodal placu Centralnego od pewnego czasu działa inny ciekawy lokal – Lodowa Huta. Gdzie się znajduje? Jakie są ceny lodów i godziny otwarcia?

 


Lodowa Huta – lokalizacja

Lodowa Huta to niewielki lokalik mieszczący się nieopodal nowohuckiej siedziby straży miejskiej. Adres Lodowej Huty to osiedle Centrum C 9. Nie jest to lokalizacja tak dobra jaką może poszczycić się Good Lood przy alei Róż ale nie jest to znów całkowite odludzie. Warto podkreślić, że lokalizacja lodziarni sprzyja dojazdowi do niej samochodem. W Nowej Hucie dość łatwo znaleźć miejsce do parkowania, nawet przed samym lokalem, i wciąż jeszcze nie trzeba za parkowanie płacić więcej, niż za same lody.

 
Lokal nie jest duży i nie wyróżnia się zbytnio na tle pozostałych tego typu lokali w Krakowie. Akcentem “regionalnym” są fotografie Nowej Huty w czasach budowy. Widać, że lokal założono z myślą o czasach w których dzielnica będzie bardziej popularna, niż obecnie. Nie oznacza to, że lodziarnia nie jest popularna już teraz. Jest! Do tego względu, że przed lokalem ustawiają się kolejki i to nie tylko dlatego, że w “nowej rzeczywistości” sprzedaż odbywa się obecnie przez uchylone drzwi do lokalu, a nie wewnątrz.

 


Lodowa Huta – ceny i menu


 
Kolejki ustawiają się tu przede wszystkim z powodu wyrobów, które są serwowane. Trzeba uczciwie przyznać, że smaki serwowane w Lodowej Hucie są naprawdę oryginalne. W ofercie m.in. beza z maliną, śmietanka, ulubiony smak zwolenników Dobrej Zmiany czyli San Escobar (kawa z rumem), czekolada, a także owocowe sorbety. Każdego dnia warto sprawdzać facebookowy profil lodziarni bowiem podobnie jak u konkurencji, również tutaj każdego dnia można spodziewać się niespodziewanego smaku, który czasem zostaje w lodziarni na kilka dni dłużej.

 
Lody jak wszędzie właściwie serwowane są albo w wafelku albo do kubków ze stylizowanym na PRL logotypem przedstawiającym lody. Waga podawanych porcji to 80 gramów. Koszt jednej gałki to nieco więcej niż w niektórych miejscach w Krakowie bo 4,50 zł. Jak w większości konkurencyjnych lokali i tutaj istnieje możliwość zakupu na wynos – opakowanie 0,5 kg kosztuje 23 zł, 1 kilogram za 45 zł. W lodziarni Mniamoo na os. Stalowym koszt 500 ml to 28, a 1000 ml to 44 zł, więc można przyjąć, że ceny w całej okolicy są dość podobne.

 


Lodowa Huta – podsumowanie


 

Ciężko wybrać, które lody są najlepszymi lodami w Krakowie. Gdybyśmy mieli wybierać to wybralibyśmy chyba Lody na Starowiślnej ale nie każdemu chce się jechać do centrum Krakowa i stać w zwykle dość długich kolejkach. W czołówce wymienilibyśmy też lody z położonych w samym centrum kawiarenek Cupcake Corner ale są to lody nieco droższe niż w Good Lood, Lodowej Hucie czy Mniamoo. Wybierając się do Lodowej Huty spodziewaliśmy się właściwie tego samego, co w każdej innej lodziarni. Dostaliśmy nieco więcej. Dostępne tu smaki są zdecydowanie powyżej średniej, chociaż cena jest nieznacznie wyższa niż w wielu miejscach w Krakowie.

 
Ciężko nam zrozumieć stanie w kolejce do jakiegokolwiek lokalu po jakikolwiek produkt spożywczy – niezależnie czy to śniadania w Restauracji Baczewskich we Lwowie czy śniadania w Charlotte w Krakowie i nie stanęlibyśmy po żadne, nawet najlepsze na świecie lody, w kolejce dłuższej niż 5 minut. Stać w kolejce po lody nie polecamy ale bez trudu da się wpaść do Lodowej Huty tak, by kupić lody bez kolejki. By trafić na małą kolejkę lub jej brak najlepiej unikać ciepłego weekendowego popołudnia.

 
W Lodowej Hucie można płacić kartą. Lokal czynny jest od 12:00 do 21:00 od poniedziałku do czwartku i od 10 do 21:00 w piątek, soboty i niedziele. W przeciwieństwie do Good Lood – w zimie nieczynne!

 
Polecamy również: