Gdzie w Krakowie można wejść na dach? TOP 6 restauracji z widokiem

Z góry lepiej widać. Wiele osób – mieszkańców Krakowa jak i turystów, zastanawia się gdzie w Krakowie wyjść na dach. Skąd popatrzeć na Kraków z góry z dachu? Sprawdźmy gdzie istnieje taka możliwość. Oto ciekawe miejsca w których widok na Kraków jest naprawdę dobry. Oczywiście chodzi o te miejsca, które są legalne czyli miejsca z widokiem na Kraków takie jak restauracje i kawiarnie, a nie nielegalne dachy bloków i kamienic. Oto ciekawe sky bary w Krakowie.

 


Sky Bar Hotel Stary


 
Jeden z tarasów widokowych położonych bliżej Rynku Głównego w Krakowie to Sky Bar hotelu Starego. W menu przede wszystkim napoje i drinki ale też na przykład desery i finger food. W chwili powstawania tego tekstu sky bar czynny jest od 12 do 23:00.

 


Roof Top Terrace & Lounge Bar


 
Od widoku na Sukiennice i Kościół Mariacki przenosimy się w inne miejsce z innym, ale wcale nie gorszym widokiem – Roof Top Terrace & Lounge Bar w Hotelu Sheraton to piękny widok na zakole Wisły oraz sam Wawel. Wejście do lokalu przez recepcję hotelu. Taras na 6 piętrze.

 


Sky Bar 5.floor


 
Kolejnym miejscem w którym można wyjść na dach w Krakowie jest Sky Bar 5.floor znajdujący się dla odmiany na Kazimierzu przy ul. Szerokiej 12 na szczycie Hotelu Rubinstein. O istnieniu tego miejsca wie niewielu mieszkańców i turystów. Czynne od 12 do 21:00.

 


Metrum Restobistro


 
To tańsza i zdecydowanie mniej ekskluzywna propozycja. Nie jest to typowy sky bar ani wyszukana restauracja. Królują tu raczej proste dania ale na dach da się wejść.
 

 

Restauracja znajduje się na szczycie gmachu Akademii Muzycznej. Niestety bywa tak, że mogą tu stołować się tylko studenci i pracownicy AM, więc najpierw sprawdźcie czy Metrum jest czynne dla gości z zewnątrz. W wakacje zwykle bywa ale w 2022 roku może być zamknięte!

 


Restauracja Vidok


 
Gdzie jeszcze da się wyjść na dach? Restauracja Vidok zlokalizowana na szczycie jednego z bardziej kontrowersyjnych budynków w Krakowie – Jubilatu przy al. Krasińskiego. Zobaczymy stąd Wawel, Wisłę i Most Dębnicki. W menu nie powala na kolana ale widok jest ciekawy. Czynne od 12:00.

 


Zielone Tarasy


 
Zostajemy przy “Alejach” w Krakowie. Na drugim ich końcu przy al. Juliusza Słowackiego znajduje się restauracja z dość standardowym menu ale za to ładnym widokiem. Mowa o Zielonych Tarasach, jednej z naszych propozycji na tanie jedzenie w Krakowie.
 

Tutaj przeczytacie też o punktach widokowych w Krakowie.

 
Warto przeczytać również: