Ile kosztuje taxi w Zakopanem? Koszt taksówek i cennik

W chwili publikacji tego tekstu w Zakopanem nie działa ani popularny Uber ani Bolt więc turyści przyjeżdżający do miasteczka bez własnego samochodu mogą być zmuszeni do korzystania z taksówek. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje taxi w Zakopanem. Czy taksówki w Zakopanem są drogie? Sprawdźmy jaka jest cena taksówki w Zakopanem.

W Zakopanem nie działają dwie popularne usługi pozwalające na zamawianie przejazdów czyli Uber i Bolt w których znamy zawsze trasę przejazdu z cenę. To duży minus dla wielu osób. Trzeba korzystać z usług taksówkarzy który jacy są każdy wie.

Ile kosztują taksówki w Zakopanem? Tanio nie jest. Można stwierdzić, że taksówki w Zakopanem są drogie. Przeanalizowaliśmy dla was cenniki korporacji taksówkarskich w Zakopanem. Nie będziemy żadnej promować wymieniając ich nazwy.

Pierwsza odnaleziona przez nas korporacja w pozycji cennik nie wyszczególniła nic. Cena na priv… tzn. po kontakcie telefonicznym.

Kolejna ze sprawdzonych korporacji oferowała na swojej stronie cennik wynoszący 10 zł za opłatę początkową, 7 zł za taryfę dzienną, 9 zł w taryfie nocnej i świątecznej, 11 zł poza granicą I strefy taksówkarskiej oraz aż 12 zł za kilometr poza strefą I w nocy i święta. Zdecydowanie drożej niż w Warszawie, co nie dziwne, ale drożej nawet niż w Krakowie.

Następna ze sprawdzonych korporacji to 10 zł opłaty początkowej, 7 zł w taryfie I, 8 w II, 10 w III, w kolejnej aż 11 złotych. Obniżkę wynoszącą kilka procent można w niej otrzymać korzystając z aplikacji lub zamawiając auto online.

Ciężko powiedzieć, że taksówki w Zakopanem są drogie bo nie są drogie. Są bardzo drogie. Cena startowa za kurs to w 2024 roku już 10 złotych, a koszt kilometra to zwykle 7 złotych. To bardzo wysokie ceny.

Wiele osób zachęca do negocjowania ceny taksówki w Zakopanem przed przejazdem. Nawet jeśli będzie trochę niższa niż cennikowa to tanio nie będzie.

Niestety w Zakopanem nie ma Ubera i konkurencji, która pozwoliłaby na rywalizację i niższe ceny. Na szczęście działa tu dość tania komunikacja miejska.

 
Polecamy również: