Czy Smok w Krakowie zieje ogniem? Aktualne 2021!

Czy Smok w Krakowie zieje ogniem? Aktualne 2021!

Wiele osób zastanawia się często czy Smok Wawelski w Krakowie pod Wawelem zieje ogniem. Kiedy Smok Wawelski zieje ogniem? Dlaczego Smok Wawelski nie zieje ogniem? Wyjaśniamy aktualne wątpliwości związane z tym czy rzeźba Smoka Wawelskiego pod Wawelem zieje ogniem czy nie.

 

Smok Wawelski niedaleko Wawelu i Bulwarów Wiślanych w Krakowie to popularna atrakcja turystyczna będąca nie każdemu podobającą się rzeźbą autorstwa Bronisława Chromego. Więcej o samej rzeźbie i jej historii pisaliśmy już w tekście Gdzie w Krakowie jest Smok Wawelski? Kiedy zieje ogniem?

 
Wielu turystów ściąga pod Wawel by zobaczyć jak smok Wawelski zieje ogniem. W rzeźbie zainstalowany jest system, który co kilka 3-4 minuty uruchamia i podpala płomień. Wówczas Smok Wawelski zieje ogniem. Wielu rozczarowanych turystów wybierających się pod Wawel zastanawia się dlaczego Smok Wawelski nie zieje ogniem.

 
W 2021 roku prowadzony jest remont w czasie którego instalacja znajdująca się wewnątrz rzeźby nie zawsze jest zasilana. Jeśli występuje przerwa w dostawie prądu to wówczas Smok Wawelski nie zieje ogniem. By dowiedzieć się czy Smok Wawelski w Krakowie zieje ogniem czy akurat prowadzone są prace remontowe i zasilanie instalacji jest akurat odcięte wystarczy poczekać te 3-4 minuty i sprawdzić co się będzie działo.

 
Polecamy również: