Czy w Budapeszcie można pic wodę z kranu? Woda na Węgrzech

Czy w Budapeszcie można pic wodę z kranu? Woda na Węgrzech

Wiele osób po raz pierwszy wyjeżdżających na Węgry zastanawia się jak ma się sprawa picia wody z kranu w przyjaznym nam kraju. Czy w Budapeszcie można pić wodę z kranu? Czy woda jest bezpieczna?

 
Polacy jeżdżą na Węgry od dziesiątek lat i właśnie z czasów gdy obydwa kraje były pogrążone w ciemnych czasach komuny mogą brać się niektóre stereotypy. Jednym z nich musi być pytanie o to, czy bezpiecznie pić wodę z kranu na Węgrzech.

 
Węgry nie różnią się pod tym względem od Polski. To nie kraj III świata w którym mieszkańcy defekują do rzeki, a cywilizowany kraj w centrum Europy, członek Unii Europejskiej.

 
Nawet miejskie władze i wodociągi na oficjalnej stronie miasta podkreślają, że woda z kranu w Budapeszcie jest w pełni bezpieczna. Jeśli jesteście amatorami picia kranówki to tak – wodę z kranu można pić w Budapeszcie, chociaż i tak zawsze lepiej ją przegotować.

 
Jakość wody doprowadzanej do wodociągu to jedno, a jakość u odbiorcy końcowego to rzecz zupełnie odrębna bo wpływa na nią również jakość sieci przesyłu w tym również stan rur w budynku w którym się znajdujemy. Jeśli wynajmujecie mieszkanie w starym budynku rury mogą być już w złym stanie, a to nie wpływa pozytywnie na jakość wody w kranach.

 
Woda w Budapeszcie spełnia wszystkie europejskie standardy, a jej stan jest pod ciągłym nadzorem. Kwestią dyskusyjną pozostaje jej smak. Jeśli nie pijecie kranówki to oczywiście można wybrać się do najbliższego sklepu i po prostu kupić sobie butelkę.

 


 

Polecamy również: