Dobre kantory we Lwowie. Kursy walut, gdzie kupić hrywny?

Wielu podróżujących do Lwowa zastanawia się gdzie wymieniać pieniądze jadąc na Ukrainę. Czy hrywny kupić Lwowie czy lepiej wymienić pieniądze w Polsce? Gdzie są najlepsze kantory we Lwowie? Jaki jest kurs ukraińskiej waluty we Lwowie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć. Sprawdzimy też kursy walut we Lwowie.

 

Gdzie wymienić pieniądze we Lwowie?

Jeśli mieszkacie w Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie to pieniądze najlepiej wymienić bezpośrednio przed granicą, po jej przekroczeniu albo dopiero we Lwowie. Znalezienie hrywny w kantorze w Krakowie jest czasem niemożliwe, a jeśli już hrywny są – na przykład w Galerii Krakowskiej i w kantorze w Carrefourze na Czyżynach to kurs jest tragiczny. Niezależnie od kursu hrywny w krakowskich kantorach za 100 UAH płaci się od 18 do 19,90 zł. I nie ma tu różnicy czy 100 UAH kosztuje 15 czy 13,90 PLN. W Krakowie cena jest zwykle podobna czyli wysoka.

 

Dla ułatwienia podajemy dzisiejszy międzybankowy kurs hrywny – 100 UAH kosztuje [convert number=100 from=”uah” to=”pln”] złotych (kurs waluty aktualizowany codziennie). Pod koniec marca 2019 we Lwowie za 100 złotych dostajemy 680 UAH. Pieniądze w kantorach we Lwowie przeliczane są w dość korzystny sposób. W kantorze we Lwowie dostaniemy o około 18 UAH mniej w porównaniu do kursu międzybankowego czyli całe 2,50 zł mniej przy wymianie 100 złotych. Czasem da się znaleźć jeszcze lepszy kurs i na wymianie 100 zł traci się zaledwie około 1-1,50 zł Cena hrywny na Ukrainie jest bardzo korzystna. Zwłaszcza obecnie w 2019 roku, gdy kurs waluty znajduje się na dość niskim poziomie.

 

 

Wymiana w Polsce nieco bardziej opłaca się przy granicy. Z rozmowy przeprowadzonej z polskimi turystami w recepcji hotelu Citadel Inn wynika, że wymienili oni pieniądze w Przemyślu po kursie prawie tak korzystnym jak kurs we Lwowie. Najlepsze kursy są jednak po przekroczeniu granicy lub już we Lwowie. Znalezienie kantorów w mieście nie jest trudne. Gdzie są kantory? Po przekroczeniu granicy w Korczowej znajdziecie je koło stacji benzynowych po prawej stronie. W Medyce są zaraz za granicą. Na każdym kroku. Kantory we Lwowie też znajdują się dosłownie wszędzie.

 

Kantory we Lwowie

Zwykle wymieniamy pieniądze w kantorze w klubie Split przy Kopernika, w sklepie jubilerskim przy prospekcie Szewczenki, w sklepie monopolowym przy Kopernika, w centrum handlowym Forum Lviv, albo nawet na samym Rynku zaraz na przeciwko Celentano Ristorante. Kursy walut we Lwowie są lepsze niż w Polsce i praktycznie każdy kantor oferuje taki sam kurs wymiany. Różnice przy wymianie 100 złotych wynoszą w granicach od 5 do 10 UAH. Za takie pieniądze szkoda chodzić od kantoru do kantoru w poszukiwaniu najlepszego kursu wymiany złotówki na hrywny i można wymieniać w każdym miejscu. Dalej od granicy na przykład w Truskawcu czy Drohobyczu również bez problemu można wymieniać złotówki na Ukrainie.

 

 

Jeżeli przyjeżdżacie do Lwowa w środku nocy lub późnym wieczorem to cały ogrom całodobowych kantorów działa w okolicy dworca we Lwowie. Całodobowy kantor jest też bliżej ścisłego centrum przy prospekcie Szewczenki. Łatwo go znaleźć bowiem to tylko okienko w ścianie. Po prawej stronie ulicy idąc od McDonald’sa w kierunku Kawiarni Szkockiej.

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Kantory we Lwowie znajdziecie na każdym kroku. Kantory są w sklepach spożywczych, sklepach z bielizną, sklepach jubilerskich i sklepach monopolowych. Są nawet w salonach sieci komórkowych. Wszystkie w specjalnie wybudowanych niewielkich pomieszczeniach mieszczących kasjera. Często w jednym budynku są nawet dwa kantory vis-a-vis siebie. Wymieniając pieniądze we Lwowie należy oczywiście zachować podstawowe środki ostrożności, ale oszukiwanie turystów w kantorach nie jest powszechną praktyką. Zachowajcie minimum rozwagi i nie wymieniajcie pieniędzy w kantorach w szemranych okolicach takich jak bazar Rynek Krakowski i ulice znajdujące się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

 

Czy lepiej mieć złotówki czy dolary?


Wiele osób jadących do Lwowa zastanawia się nad tym czy lepiej zabrać ze sobą złotówki czy wymienić je najpierw na euro lub dolary. Owszem, na Ukrainie panuje kult dolara. Większość poważniejszych transakcji takich jak chociażby zakup mieszkania, samochodu czy wręczenie większej łapówki przeprowadza się w amerykańskiej walucie. Ceny chociażby mieszkań podaje się w USD i płaci się w USD. Nic dziwnego – wyobrażacie sobie mieć kilka tysięcy banknotów w portfelu?

 

Owszem – kurs wymiany takiej samej kwoty w dolarach na hrywny będzie lepszy od wymiany tej samej sumy w złotówkach na hrywny. Lepszy o jakąś złotówkę przy wymianie równowartości 100 złotych. Nie warto kupować dolarów w Polsce po to, by wymienić je zaraz za granicą. Do Lwowa bierzcie złotówki. W niektórych miejscach można płacić nawet bezpośrednio w złotówkach. Dolary do Lwowa bierzcie jedynie, jeśli wysłała je ciocia lub wujek z USA :). Na kolejnej stronie po kliknięciu na dwójeczkę znajdziecie lokalizacje dobrych kantorów we Lwowie.

 
Aktualizacja: W komentarzach i wiadomościach emailowych często przesyłacie do nas aktualne kursy hrywny w Polsce i wygląda na to, że ze względu na dużą imigrację zarobkową Ukraińców do Polski kurs hrywny w miastach takich jak Kraków, Wrocław, Warszawa czy Poznań stają się coraz lepsze. Przed wyjazdem warto więc sprawdzić również kurs w kantorze w Polsce by mieć ze sobą trochę ukraińskiej waluty zaraz po przekroczeniu granicy. Kursy w Polsce wciąż nie są jeszcze tak dobre, jak we Lwowie.

 

17 komentarzy do “Dobre kantory we Lwowie. Kursy walut, gdzie kupić hrywny?”

 1. Nie prawdą jest że im dalej od granicy kurs jest lepszy. Jest dokładnie odwrotnie. Jade właśnie do Odessy i wymieniam we Lwowie. O kurs warto się targować ponieważ przy większej gotówce różnice są duże. Najlepszy jest zawsze zaraz za granicą

 2. Ten blog (jeszcze) nie jest ani o Odessie, ani o Kijowie czy jakimkolwiek innym miejscu. Jest o Lwowie i jego okolicach. W Złoczowie czy Tarnopolu kursy były dużo lepsze, niż tego samego dnia we Lwowie.

 3. W Odessie praktycznie niemożliwe jest sprzedać złotówki. Tam raczej w grę wchodzi euro lub dolary. Ja mając nawet korony szwedzkie nie za bardzo miałem co zrobić z tym fantem. Także dla wszystkich podrozujacych do Odessy polecam wymianę złotówek we Lwowie :)

 4. A o lotnisku ani słowa. Lądujemy o 3 rano i czym tu zapłacić za taksówkę do hotelu.

 5. Złotówkami albo kartą w Lviv Hotel Taxi albo kartą w Uberze. Informacje na temat kantorów na lotnisku są na stronie – uwaga tu niespodzianka – lotniska

 6. Nie mogę na stronie znaleźć nic na temat kantorów na lotniskach czy możesz podać linka do artykułu.

 7. Przyjadę w nocy do Lwowa na dworzec autobusowy. Czy są tam jakieś kantory całodobowe? Ewentualnie jakie inne całodobowe w samym centrum polecacie? Pozdrawiam

 8. Raczej się znajdą w okolicach, a jak nie to przy Akademickiej. Ogólnie rzecz biorąc jeśli chodzi o takie rzeczy jak taksówka czy coś zaraz po przejeździe to Uber lub Lviv Hotel Taxi i gotówka w pierwszych godzinach nie jest bardzo koniecznie potrzebna. Wiele razy też… płaciliśmy złotówkami :D

 9. Koniec swiata, czlowiek pisze bloga, a tu uwagi i pretensje, ze nie czyta w myslach wszystkich zainteresowanych… Nie moze byc, troche wysilku intelektualnego. Myslenie, wbrew obiegowej opinii nie boli! A jak ladujesz w srodku nocy we Lwowie i bedziesz potrzebowal kasy, to wymien sobie czlowieku troche w Polsce. Jak stracisz na kursie 2 albo 3 zlote, moze nie bedziesz glodowal do konca wyjazdu?
  Btw fajny blog, mnostwo ciekawych i przydatnych informacji ;) Pozdrawiam

 10. Dwa dni temu (10.04.18) przy Grodzkiej w Krakowie Hrywna zakupiona po 13zł, co dziwne kurs w ten dzień wychodził na 13,05zł.
  Fajny blog, artykuły przydatne, za miesiąc się wybieram do Lwowa i dobrze, że jest coś takiego w internetach.

  Pozdrawiam

 11. Niesamowicie dobry kurs! Zwłaszcza biorąc pod uwagę że w Galerii Krakowskiej i innych centrach handlowych w kantorze liczą sobie zwykle w granicach 17-19 zł

 12. w Katowicach hrywna cały czas w porównywalnych cenach. Aktualnie 13,30 zł/100 UAH (www.kantoreuropa.pl). Czy przy takiej cenie nadal bardziej korzystna jest wymiana we Lwowie? Pozdr.

Dodaj komentarz