Kiedy kwitną krokusy w Zakopanem w Dolinie Chochołowskiej 2022?

Kiedy kwitną krokusy w Zakopanem w Dolinie Chochołowskiej 2022?

Krokusy w Dolinie Chochołowskiej niedaleko Zakopanego każdego roku są wielką atrakcją turystyczną. Wiele osób zastanawia się kiedy kwitną krokusy w Tatrach w 2022 roku. Czy krokusy w Zakopanem już kwitną? Czy są już krokusy w Tatrach i w Dolinie Chochołowskiej 2022? Kiedy na krokusy?

 
Kiedy kwitną krokusy w Dolinie Chochołowskiej 2022? Okres kwitnienia krokusów to zwykle początek marca ale dotyczy to krokusów, które uprawiamy w naszych ogródkach lub tych, które kwitną na skwerach w miastach. Krokusy w Tatrach i w Dolinie Chochołowskiej kwitną później niż w miastach.
 
W górach jest chłodniej więc krokusy w Tatrach kwitną później. Wiele też zależy od tego czy w tatrzańskich dolinach niedaleko Zakopanego utrzymuje się śnieg czy nie. W połowie kwietnia w Dolinie Chochołowskiej nie ma jeszcze zbyt wielu krokusów i na okres Wielkanocy 2022 zapowiadane są kolejne opady śniegu.
 
By dowiedzieć się kiedy kwitną krokusy w Tatrach 2022 najlepiej śledzić oficjalną stronę schroniska górskiego PTTK i. Jana Pawła II w serwisie Facebook gdzie co kilka dni pojawiają się aktualne warunki i informacje czy już są krokusy i czy jeszcze są krokusy.
 
Podsumowanie: kiedy kwitną krokusy w Tatrach i Zakopanem 2022? Krokusów można spodziewać się w drugiej połowie kwietnia.

 
Polecamy również: