Czy w Zakopanem jest lotnisko? Najbliższe lotnisko Zakopanego

Czy w Zakopanem jest lotnisko? Najbliższe lotnisko Zakopanego

Zakopane uważane jest przez niektórych za zimową stolicę Polski. O ile w górach w różnych krajach jest więcej zdecydowanie ciekawszych miejscowości o tyle w Polsce to właśnie tu przybywa najwięcej turystów. Nie każdy chce tłuc się samochodem z Gdańska czy Warszawy. Czy do Zakopanego można polecieć samolotem? Czy w Zakopanem jest lotnisko? Sprawdźmy jakie lotnisko jest najbliżej Zakopanego.

 

Przejazdy niesławną Zakopianką czyli trasą znaną jako droga łącząca Kraków z Zakopanem nie należy zwykle do najłatwiejszych. Nie dziwi więc to, że wiele osób zamiast jechać samochodem do Zakopanego szuka bezpośrednich lotów czy to z Gdańska czy z Warszawy. Czy da się polecieć samolotem do Zakopanego?

 

Osoby, które chcą polecieć do Zakopanego musimy rozczarować. Jeśli nie dysponujecie śmigłowcem albo chociaż Wasi znajomi nie zabiorą Was należącym do nich statkiem powietrznym to dolecieć bezpośrednio do Zakopanego raczej się nie da. W Zakopanem są prywatne lądowiska dla helikopterów ale lotniska publicznie dostępnego nie ma.
 
Jak dolecieć do Zakopanego? Jeśli nie dysponujecie małym prywatnym śmigłowcem i chcecie korzystać z dużych przewoźników dostępnych dla każdego zjadacza chleba to opcją na przelot jest albo przelot na lotnisko w Krakowie i następnie dojazd do Zakopanego wynajętym autem albo autobusem ewentualnie pociągiem.

 

Duże lotnisko najbliżej Zakopanego w Polsce to lotnisko w Krakowie ale jest inne lotnisko, które jest bliżej Zakopanego. to port lotniczy Poprad-Tatry znajdujący się w słowackiej miejscowości Poprad.
 
Z lotniska najbliżej Zakopanego do miasta jest lotnisko w Popradzie znajdujące się około 70 kilometrów jazdy samochodem od Zakopanego. To o około 50 kilometrów mniej jazdy. Niestety z Polski nie latają tam żadne samoloty. Można tu jednak przylecieć sezonowo z Kijowa, Londynu czy Rygi.

 
Polecamy również: