Do której jeżdżą tramwaje w Krakowie? Do której godziny?

Do której jeżdżą tramwaje w Krakowie? Do której godziny?

Kraków jest miastem wyjątkowym o tyle, że obok autobusów komunikacji miejskiej są tu również tramwaje. Wiele osób przyjeżdżających do Krakowa zastanawia się do której jeżdżą tramwaje w Krakowie. Czy tramwaje w Krakowie kursują przez całą dobę? Sprawdźmy to!

 
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie do której jeżdżą tramwaje w Krakowie bowiem każda linia tramwajowa ma swój indywidualny rozkład i ostatni kurs odbywa się na niej o innej godzinie. Rzut oka na rozkład jazdy tramwajów w Krakowie pozwala stwierdzić, że w Krakowie są linie tramwajowe zarówno nocne, jak i dzienne.
 
Dzienne linie kończą kursowanie mniej więcej między 23:00 i rozpoczynają kursowanie przed 5 rano. W Krakowie są jednak trzy nocne linie tramwajowe oznaczone numerami 62, 64 i 69. Linia 62 rozpoczyna kursy z pl. Centralnego już od 23:31 do 4:01, linia 64 rozpoczyna kursowanie z przystanku os. Piastów o 23:25, a ostatni kurs rusza o 3:55, natomiast linia 69 rozpoczyna o 23:21 z przystanku Nowy Bieżanów P+R, a ostatni kurs rusza stamtąd o 4:21. Mowa o rozkładach w dni powszednie. Po bieżące, całkowicie aktualne i szczegółowe rozkłady jazdy należy udać się oficjalną stronę MPK w Krakowie.
 
Podsumowanie: do której jeżdżą tramwaje w Krakowie? Generalnie można stwierdzić, że tramwaje w Krakowie jeżdżą przez całą dobę.

 
Warto przeczytać również: