Ile kosztuje rejs po Jeziorze Czorsztyńskim? Ceny biletów

Ile kosztuje rejs po Jeziorze Czorsztyńskim? Ceny biletów

Jezioro Czorsztyńskie to zaporowy zbiornik wodny na Dunajcu powstały w wyniku zbudowania tamy w Niedzicy w latach 1970-1997. W wyniku utworzenia zapory utworzono jezioro o powierzchni 11 kilometrów kwadratowych. Jedną z atrakcji Jeziora Czorsztyńskiego są rejsy po jeziorze Czorsztyńskim. Ile kosztuje rejs po Jeziorze Czorsztyńskim? Jaki jest cennik biletów? Czy można płynąć gondolą? Sprawdźmy to!

 

Rejs po jeziorze Czorsztyńskim to jedna z większych atrakcji w okolicy. Najpopularniejsze są rejsy widokowe na niewielkim statku. Rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim rozpoczynają się u stóp Zamku w Niedzicy znanego też jako Zamek Dunajec.
 
Ile kosztuje rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim? Cennik przedstawia się następująco – na statku Harnaś bilet normalny to koszt 22 zł, a bilet ulgowy kosztuje 18 zł. Czas trwania rejsu po jeziorze Czorsztyńskim to 50 minut. Istnieją również inne rejsy turystyczne.
 
Drugą z możliwości płynięcia statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim jest przepłynięcie się pomiędzy Zamkiem Dunajec, a Zamkiem Czorsztyńskim. Tutaj cennik przedstawia się nieco inaczej.
 
Statki Dunajec i Halny pływają na trasie między zamkami. Możliwe jest przepłynięcie się w jedną stronę lub w obydwie strony. Możliwy jest też przewóz rowerów. Ile kosztują tego typu rejsy?
 
Rejs w jedną stronę to koszt 9 zł za bilet normalny i 18 zł za bilet w dwie strony. Bilet ulgowy to koszt 8 zł w jedną i 16 zł w dwie strony. Bilet dla rowerzysty z przewozem roweru to 14 zł w jedną stronę. Rejsy pomiędzy zamkami odbywają się co około 20 minut. Aktualne cenniki zawsze warto sprawdzić na oficjalnej stronie organizatorów rejsów.

 
Polecamy również: