Czy na Ukrainie są mentolowe papierosy i z kulką? Ceny mentoli na Ukrainie

20 maja 2020 roku w całej Unii Europejskiej a więc w krajach takich jak Niemcy, Grecja czy Polska, wprowadzony został kolejny zakaz sprzedaży papierosów. Tym razem dotknął on sprzedaży papierosów mentolowych i tak zwanych papierosów z kulką oraz tytoniów smakowych. Gdzie kupić papierosy smakowe? Czy na Ukrainie są papierosy mentolowe i papierosy smakowe z kulką? Jeśli są to ile kosztują takie papierosy z Ukrainy? Oto ceny mentoli i papierosów smakowych na Ukrainie. Aktualizacja 2023 pod koniec tekstu!

 

Zakup papierosów to jeden z najczęstszych zakupów na Ukrainie dokonywanych przez turystów. Ceny papierosów są znacznie niższe niż w krajach Unii Europejskiej, dostępne są też rodzaje i marki których nie ma w Polsce. W naszym kraju dotychczas mentole i papierosy z kulką wybierało ponad 40% palaczy czyli około 3 milionów ludzi. Oczywiście nie zachęcamy do puszczania smrodków ale zdajemy sobie sprawę z tego, że informacje o nich są użyteczne dla Czytelników.

 

Tak – na Ukrainie papierosy mentolowe nie zostały w żaden sposób zakazane. Oczywiście na chwilę obecną bo w przyszłości pewnie zostaną. Do tego czasu upłynie jednak wiele wody w Dniestrze. Na dziś możemy więc sprawdzić ceny papierosów mentolowych na Ukrainie.

 

Za papierosy Winston XS Plus Duo płacimy 51 UAH, Bond Premium Mix kosztują 42 UAH, Davidoff Reach Purple z kulką kosztują 44 UAH, Kenty Feel Aroma to koszt 51 UAH, L&M Loft Double Splas i Loft Mix to koszt 47 UAH, LD z kulką da się kupić już w granicach 41 UAH, makowe Marvele super slim to koszt 35 UAH zwykłe Rothmansy z “klikiem” kosztują 41 UAH, Rothmansy Royals Demi Click Purple to koszt 45 UAH, slimy Vogue kosztują 47 UAH, Winstony to koszt 48 UAH, smakowe Marvele to koszt 55 UAH.

 

Fanom palenia, chociaż mamy nadzieję że jest ich mało, przypominamy że na Ukrainie poza wycofanymi papierosami miętowymi i papierosami smakowymi z kulką na przykład o smaku jagodowym dostępne są najróżniejsze marki których nie ma już w Polsce w tym Kent, Dunhill czy Sobranie

 

Ceny papierosów powinny być wszędzie podobne ale praktyka pokazuje, że w niektórych miejscach mogą być nieco tańsze, a w innych nieco droższe. Oczywiście trzeba też pamiętać, że wiele ukraińskich papierosów trafia, w nielegalny sposób rzecz jasna, do Polski. Czarnorynkowe ceny smakowych i mentoli ze względu na wprowadzony w Unii Europejskiej ban zapewne wzrosną.

Aktualizacja 2023: od 11 lipca 2023 sprzedaż smakowych papierosów na Ukrainie została oficjalnie zabroniona. Czy zmiany faktycznie wejdą w życie w ukraińskich kioskach: czas pokaże!

 

Polecamy również: