Od ilu lat można kupić i pić alkohol w Czarnogórze?

Od ilu lat można kupić i pić alkohol w Czarnogórze?

Czarnogóra to niewielkie państewko nad Adriatykiem ze stolicą w Podgoricy. Wiele osób nie wie nawet gdzie leży Czarnogóra dlatego też warto sprawdzić od ilu lat można kupić alkohol w Czarnogórze. Ile trzeba mieć lat by kupić go w sklepie, a ile konieczne jest do legalnego spożywania alkoholu w Czarnogórze? Sprawdźmy to!

 

Czarnogóra może stać się atrakcyjnym kierunkiem turystycznym dzięki zapewnieniom lokalnych władz, które podkreśliły w 2020 roku, że kraj bardzo dobrze poradził sobie w trudnych czasach pierwszej połowy roku.
 
Jeśli nie wiecie ile trzeba mieć lat by kupić alkohol w Czarnogórze to przychodzimy z pomocą. Jak łatwo zgadnąć większość krajów w Europie ma dość podobne przepisy alkoholowe dotyczące wieku w którym można kupić legalnie alkohol. Przepisy w całej Europie przypominają zwykle prawo stosowane w Polsce. W Czarnogórze nie jest inaczej.
 
By legalnie kupić alkohol w Czarnogórze trzeba mieć 18 lat. Dotyczy to każdego rodzaju alkoholu i zakupu zarówno w sklepie jak i w barze czy restauracji. Co z wiekiem od którego można spożywać alkohol?
 
Przepisy w Czarnogórze nie mają określonego minimalnego wieku w którym można spożywać alkohol więc jeśli młodsi czytelnicy dostaną lampkę wina od rodziców w Czarnogórze to nie stanie się nic wielkiego.

 

Polecamy również: