Od ilu lat można kupić i pić alkohol w Bułgarii?

Bułgaria przez lata kojarzyła się z prawdziwym luksusem. Dziś na wyjazd do Bułgarii chociażby do Złotych Piasków można pozwolić sobie nawet będąc młodym i oszczędzając kieszonkowe. Jeśli zastanawiacie się od jakiego wieku sprzedają alkohol w Bułgarii to spieszymy z odpowiedzią. Dziś sprawdzimy ile trzeba mieć lat by legalnie kupić alkohol w Bułgarii oraz legalnie pić w Bułgarii. Jak myślicie – jak to jest z alkoholem w Bułgarii?

 

Jeśli zastanawiacie się od ilu lat sprzedają alkohol na wakacjach w Bułgarii to mamy dla was odpowiedź. Przepisy alkoholowe w Bułgarii, a więc na przykład w Sozopolu, Burgas czy kurorcie Złote Piaski, są podobne do tych w Polsce, w Hiszpanii czy we Francji.

 

Oznacza to, że w Bułgarii można legalnie kupić alkohol mając 18 lat. 18-tka potrzebna jest do zakupu w sklepie oraz do legalnego spożywania w barze, kawiarni czy restauracji.

 

W bułgarskich przepisach nie ma konkretnie określonej granicy spożywania alkoholu w zaciszu domowego ogniska. Jeśli więc dostaniecie lampkę wina w Bułgarii od rodziców czy rodziny w wynajętym to spokojnie możecie wypić ją do dna i nikt nie popełni wykroczenia. Oczywiście nie znaczy to, że niepełnoletni mogą się upijać i jak wyjdziecie na ulice i zatrzyma Was policja to i tak może skończyć się na konsekwencjach. Więc tak – lampka wina jeszcze ujdzie ale upijanie się zostawiamy dorosłym, a jak jesteśmy dorośli to lepiej i tak się nie upijać.

 

Każdy kto był na wakacjach w Bułgarii wie, że w nadmorskich kurortach podejście do sprzedaży alkoholu bywa dość luźne. Owszem – według prawa nie można sprzedawać alkoholu niepełnoletnim ale wielu sklepikarzy nie przestrzega tych zakazów.

 

Polecamy również: