Czy Uber działa w Budapeszcie? Czy jest Uber na Węgrzech?

Wyjazd na wakacje bez samochodu wiąże się z koniecznością przejazdów komunikacją miejską. Jeśli nie chcemy tłoczyć się z lokalsami potrzeba prywatnych środków transportu. Od taksówek tańsze są Bolt i Uber. Czy jadąc na Węgry jest tak samo? Czy na Węgrzech jest Uber? Czy Uber działa w Budapeszcie? Jak to z tymi przejazdami jest.

 

W każdym kraju w którym pojawia się alternatywa dla przepłaconego monopolu taksówkarskiego pojawienie się tańszych alternatyw wywołuje kwik rozpaczy taksówkarzy. Nie inaczej było na Węgrzech. Uber wszedł na Węgry jesienią 2014 roku. Miejscowi taksówkarze od razu przystąpili do protestów. Węgierskie władze szybko ugięły się pod wpływem taksówkarskich protestów.

 
W czerwcu 2016 roku wrzaski rozpaczy doprowadziły do wprowadzenia regulacji, które doprowadziły do możliwości blokowania usług oferujących “niezgodne z przepisami” przewozy osób. Uber znalazł się na liście “nielegalnych”, więc dalsze działanie, do tej pory niesamowicie popularnej, aplikacji w Budapeszcie czy Miszkolcu stanęło pod znakiem zapytania.

 
Czy Uber działa w Budapeszcie? Od lipca 2016 roku aplikacja Uber nie działa na Węgrzech. Uber zawiesił swoją obecność na Węgrzech i niestety dopóki na Węgrzech nie zmieni się polityczny klimat nic nie wskazuje na to, by alternatywa dla drogich taksówek w postaci Ubera miała się pojawić w Budapeszcie.

 
Na szczęście na Węgrzech można skorzystać z Bolta! Dla czytelników Kawiarniany.pl mamy zniżkę na pierwszy przejazd po kliknięciu w nasz link referencyjny – tutaj.

 
Jeśli jedziecie do miasta w kraju w którym działa Uber to również mamy dla Was zniżkę na pierwszy przejazd po rejestracji w aplikacji z naszego linka referencyjnego.

 


 

Polecamy również: