Dania kuchni włoskiej we wrześniu w Szkockiej we Lwowie

Restauracja Szkocka w hotelu Atlas Deluxe we Lwowie kojarzy się przede wszystkim z fenomenalnymi stekami na gorących kamieniach czy jedną z najlepszych Club Sandwich w mieście ale we wrześniu słynny lokal serwować będzie coś znacznie innego. Szkocka na miesiąc zamieni się w restaurację również z włoskimi specjałami.

 

Od 28 sierpnia przez cały następny miesiąc w Szkockiej będzie można zjeść dania kuchni włoskiej. Premiera nowego menu w restauracji uważanej przez nas za jedną z najlepszych we Lwowie odbyła się w środowy wieczór na specjalnie przygotowanym evencie podczas którego goście mogli skosztować nowych dań w akompaniamencie włoskich win.

 

Wśród włoskich dań, które serwowane będą we wrześniu w Szkockiej wymienić można sałatkę z melonem, prosciutto, serem ricotta i sosem miętowym, vitello tonnato czyli cielęcinę z sosem z tuńczyka czy przystawkę w formie bruschetty z różnymi dodatkami. W menu także pieczone szparagi z prosciutto i jajkami po benedyktyńsku. We włoskim menu dwa dania główne – jagnięcina z risotto z parmezanem w pieprzowym sosie i makaron z owocami morza z sosem pomidorowym Do menu wprowadzany jest także typowy sycylijski deser – cannolo – krucha rurka z kremem z sera ricotta.

 

 

To nie pierwszy raz gdy do menu Szkockiej czasowo wprowadzane są nowe dania. Już wcześniej w lokalu odbywał się festiwal amerykańskich potraw mięsnych.

 

Szkocka Restaurant & Bar zajmuje wysoką pozycję w naszym zestawieniu najlepszych restauracji we Lwowie. Lokal odwołuje się do historii słynnej Kawiarni Szkockiej w której spotykali się przedstawiciele lwowskiej szkoły matematycznej ze Stefanem Banachem na czele. Restauracja hotelu Atlas Deluxe czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 23:00, a w soboty i niedziele od 8 do 23:00. Więcej o Szkockiej w naszej relacji z wizyty w lokalu.

 


 
Polecamy również: