Święta na Ukrainie. Kiedy we Lwowie sklepy są nieczynne? Kiedy nie jechać do Lwowa?

Wyjazd na święta na Ukrainę to dobry pomysł dla wszystkich tych, którzy w Boże Narodzenie szukając otwartych miejscówek w miastach w Polsce natrafiają tylko na zamknięte drzwi. W rzymskokatolickie święta Bożego Narodzenia we Lwowie większość sklepów, kawiarni i restauracji jest czynna. Kiedy jednak na Ukrainie można spodziewać się zamkniętych placówek? Kiedy wypadają dni wolne? Święta i dni wolne na Ukrainie 2019..

 

W 2019 roku na Ukrainie ustanowiono 11 oficjalnych świąt państwowych, których daty wymieniamy poniżej. Rozpoczynając od początku roku są to:

 
1 stycznia – Nowy Rok;
7 stycznia – Boże Narodzenie;
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet;
28 kwietnia – Wielkanoc;
1 maja – Święto Pracy;
9 maja – to zdecydowanie najciekawszy dzień… Świętowany od 2016 roku Dzień Zwycięstwa nad Nazizmem w II Wojnie Światowej;
16 czerwca – Święto Trójcy Świętej;
28 czerwca – Święto Konstytucji;
24 sierpnia – Dzień Niepodległości;
14 października Dzień Obrońcy;
25 grudnia – dzień wolny od pracy w rzymskokatolickie Boże Narodzenie.

 

Biorąc pod uwagę święta na Ukrainie oraz to, że prawie połowa turystów we Lwowie to turyści lokalni można zastanowić się kiedy nie warto jechać do Lwowa na lokalne święta. Najlepiej nie wybierać się do Lwowa w drugi weekend marca w dniach od 8 do 10. Lepiej nie jechać na Święta Wielkanocne w dniach 27-29 kwietnia. Weekend majowy we Lwowie to zawsze zły pomysł – na Ukrainie wystarczy wziąć 5 dni urlopu by świętować od 1 do 9 maja lub 6 dni urlopu by nie iść do pracy aż przez 12 dni. Warto unikać też wyjazdu w czerwcu w dniach od 14 do 17 oraz w dniach 28-30 czerwca.

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

W sierpniu dni w których można spodziewać się wzmożonego ruchu to od 24 do 26. Warto omijać drugi weekend października czyli dni 11-14.10. Oczywiście właściciele hoteli, hosteli czy mieszkań do wynajęcia we Lwowie również mają dostęp do internetu i kalendarza więc wiedzą również kiedy mają spodziewać się wzmożonego ruchu turystów z Polski i wiedzą kiedy podnieść stawki by zarobić więcej.
 
Lwów więc warto omijać także we wszelkie przedłużone weekendy w Polsce. Warto pamiętać jeszcze o jednym “święcie” bardzo ważnym dla wielu turystów z Polski – codziennie w nocy świętują przełyki amatorów napojów wyskokowych. We Lwowie obowiązuje nocna prohibicja w sklepach. Z jej przestrzeganiem jest jednak różnie…

Polecamy również:

 


 

Dodaj komentarz