La Grillia (La GrillЯ) w Truskawcu – jedna z najlepszych restauracji w miasteczku

Truskawiec nie jest miejscowością do której warto przyjechać na wakacje jeśli szukacie miejsc w których można dobrze zjeść. Ogólnie nie nadaje się na długi wyjazd. Na tle niewielu ciekawych lokali w Truskawcu nie trudno o posiadanie palmy pierwszeństwa ale restauracja, której dziś się przyglądniemy – La Grillia w Truskawcu – z powodzeniem mogłaby konkurować o bycie jedną z najlepszych restauracji nawet i we Lwowie. Oto ceny i menu w jednej z najlepszych restauracji w Truskawcu.

 

Zamieszkały przez niespełna 30 tysięcy osób Truskawiec nie jest miejscowością tak atrakcyjną turystycznie jak Lwów i jego atrakcje. Niewiele atrakcji w Truskawcu i komunistyczne ruiny górujące nad miastem nie przyciągają tu setek tysięcy osób. Nic dziwnego, że w miasteczku jest właściwie tylko jedna kawiarnia z prawdziwego zdarzenia. Nie ma też zbyt wielu dobrych restauracji ale trend ten może zostać przełamany. W 2019 roku w Truskawcu uruchomione zostały dwie miejscówki mogące konkurować z restauracją w Mirotelu – La Grillia i Dolce Vita. Obydwie należą do sieci lokali dysponującej knajpą Doshka w Drohobyczu oraz restauracją Cosa Nostra we Lwowie.

 

 


La Grill’я (Ля Грил’я) w Truskawcu – klimat

La Grillia Truskawiec
 
Restauracja położona jest niedaleko od głównych atrakcji Truskawca co raczej nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Patrząc na budynek w którym po sąsiedzku mieszczą się obydwa lokale ciężko spodziewać się, że będą jednymi z jedynych porządnych miejsc na obiad w miejscowości – ale tak właśnie jest.

 

Wejście do La Grillia to przeniesienie się z zapuszczonej i zrujnowanej miejscowości w zupełnie inne miejsce. Urządzony nowocześnie lokal wygląda jak żywcem wyjęty ze Lwowa czy Krakowa, a nie komunistycznej komunistycznego uzdrowiska.

 
La Grillia Truskawiec
 

W środku jest jasno, przestronnie i nowocześnie. Wnętrza utrzymane są w dobrze dobranych kolorach. Na ścianach estetyczna matowa szarość połączona z kontrastującymi stolikami w kolorach pomarańczowym, zielonym czy fioletowym.
 
W środku estetyczne dodatki i przeszklona kuchnia w której widać uwijających się pracowników. W restauracji postawiono też DJ-kę na wypadek chęci organizowania tu większych eventów oraz ostatnia sala przypominająca nieco klub.

 


La Grill’я (Ля Грил’я) w Truskawcu – menu i ceny

La Grillia Truskawiec
 

Po samej nazwie lokalu można domyślić się co znajduje się w karcie menu. Restauracja stawia przede wszystkim na grillowane mięsa, ale nie tylko to można tu zjeść. Ważną pozycją w menu są chociażby sałatki czy burgery w tym niezwykle ciekawa kompozycja autorska. Jakie są ceny w jednej z najlepszych restauracji w Truskawcu? Jak łatwo zgadnąć – ceny niskie jak na całej Ukrainie.

 

Zupy kosztują w granicach od 59 do 79 UAH, sałatki od 98 do 149 UAH, nieco droższa jest jednak sałatka z krewetkami królewskimi którą zobaczyć możecie na ostatnim zdjęciu – 228 UAH. Burgery serwowane w lokalu należą do najlepszych jakie jedliśmy na Ukrainie. Mogą równać się jedynie z mięsami podawanymi w Mon Chefie lub Mons Piusie we Lwowie, jednak są naprawdę tanie.

 
La Grillia Truskawiec
 

Burger Cordon bleu z kotletem szwajcarskim kosztuje 98 UAH, burger z mięsem z kurczaka i kozim serem wyceniono na 159 UAH, wegetariański burger (?) kosztuje 115 UAH, burger z krewetkami kosztuje 249 UAH, a autorski burger La Grillia (mięso, bekon, sałata lodowa, ser chedar, pomidor, ogórek konserwowy, cebula i karmelizowana cebula i sos salsa rosa) z wyjątkowo delikatnym mięsem w niebieskiej bułce kosztował tylko 179 UAH. Wszystkie burgery serwowane są z frytkami.

 

Ważną pozycją w menu są oczywiście mięsa z grilla. Za smażoną rybę płacimy 96 UAH, za karkówkę 65 UAH, cielęcinę 89 UAH, indyk za 72 UAH, stek T-bone za 139 UAH, stek z tuńczyka za 290 UAH, żeberka za 49 UAH, filet z kurczaka za 65 UAH, a udka za 48 UAH. To oczywiście ceny za 100 gramów mięsa. 186 UAH zapłaciliśmy za zestaw trzech różnych kiełbas podawanych z pieczonym ziemniakiem, 98 UAH kosztuje zapiekany ser Camembert.

 
La Grillia Truskawiec
 

W karcie dań znalazły się też takie pozycje jak chociażby Dary Lasu czyli zestaw 3 różnych gatunków marynowanych grzybów za 156 UAH, grillowane warzywa za 89 UAH czy pieczone ziemniaki za 35 UAH, a nawet grillowany ananas za 189 UAH. Na deser na przykład sorbet za 45 UAH czy strudel jabłkowy za 75 UAH. Ceny kaw, napojów czy alkoholu nie odbiegają od średniej na Ukrainie.

 

Za kawę latte płacimy w przeliczeniu około 7,50 zł, a za sok około 4,50 zł. Na szczególną uwagę zasługują również herbaty podawane w La Grillia. W dzbanku dostajemy herbaty Rounnefeldt, takie same jak chociażby w polecanej przez Michelin restauracji Del Papa w Krakowie.

 


La Grill’я (Ля Грил’я) w Truskawcu – obsługa i jakość dań

La Grillia Truskawiec
 
Jeśli chodzi o jakość podawanych tu posiłków to trzeba przyznać, że restauracja jest jedną z najlepszych jakie udało nam się odwiedzić na Ukrainie, a “trochę” ich już odwiedziliśmy. La Grillia to dobry lokal nie tylko na warunki Truskawca. Spokojnie można by przenieść restaurację do Lwowa i nie odstawałby ona od najlepszych restauracji we Lwowie.

 

 

Wszystkie dania serwowane są w naprawdę kreatywny sposób – z wypalonym logotypem lokalu i dodatkami. Dodatkowo dostajemy również niewielki kubeczek zupy dyniowej jako przystawkę. Potrawy i dodatki są świeże, na dania nie czeka się zbyt długo. Na negatywne słowa zasługuje jedynie obsługa lokalu. Podczas pierwszej wizyty powiedziano nam, że w restauracji nie ma angielskiego menu. Następnego dnia rankiem angielskie menu jednak w lokalu było. Nie podoba nam się również serwowanie dań w różnych odstępach czasu. Jeśli zamówicie coś w kilka osób to może się okazać, że dwie już jedzą, a kolejne dwie patrzą na to jak im idzie. Zaserwowano nam wodę niegazowaną mimo zamówienia gazowanej. Tą wpadkę jednak szybko udało się naprawić.

 

Obsługa lokalu niestety nie mówi po polsku co nieco nas zaskoczyło w miejscowości w której prawdopodobnie jedyni zagraniczni turyści to Polacy. Po angielsku też nie ale na prowincji raczej nie ma co się spodziewać osób mówiących biegłe po angielsku. Bardzo długo czeka się również na przyniesienie reszty. Obsługa myśli chyba, że to co włożyliśmy do skrzyneczki to tyle ile chcemy zostawić. Są to jednak wpadki, które można wybaczyć ze względu na bardzo wysoką jakość posiłków i ze względu na to, że większość restauracji w Truskawcu nazwalibyśmy prędzej jadłodajniami czy punktami gastronomicznymi, niż restauracjami. Na dziś rywalizacja o tytuł najlepszej restauracji w Truskawcu odbywa się właściwie tylko między dwoma lokalami tego samego właściciela – La Grillia i Dolce Vita położonym zaraz obok.

 


La Grill’я (Ля Грил’я) w Truskawcu – podsumowanie

La Grillia Truskawiec
 
La Grillia w Truskawcu to w naszej opinii obecnie najlepsza restauracja w miasteczku. Należy oczywiście podkreślić, że Truskawiec stoi dopiero na progu dynamicznego rozwoju. Obecnie w 2019 roku nie ma tu zbyt dużej konkurencji, która z roku na rok pojawiać się będzie.

 
Mimo wielu wad wynikających pewnie z tego, że lokal jest dość nowy z całego serca możemy polecić obiad w tym miejscu. Restauracja czynna jest od 11:00 naszego czasu. Można – a nawet lepiej ze względu na problemy z resztą – płacić kartą.

 

Polecamy również: