Ruch bezwizowy Ukraina. Na ile dni można bez wizy?

Ruch bezwizowy Ukraina. Na ile dni można bez wizy?

Wiele osób wie jakie dokumenty potrzebne są na Ukrainę. To czy na Ukrainę potrzebna jest wiza czy nie też jest dla wielu oczywiste. Nie każdy jednak wie ile można być na Ukrainie bez wizy. Na ile ruch bezwizowy na Ukrainie? Jak długo Polak może być na Ukrainie bez wizy? Sprawdźmy to!

 
Wiele osób wie, że na Ukrainę potrzebny jest paszport. Jednym z nowych pomysłów jest też ubezpieczenie zdrowotne, którego posiadanie faktycznie jest sprawdzane na granicy. Wizy na Ukrainie to jednak rzadkość i każdy o tym dobrze wie. Nie każdy wie ile można być na Ukrainie bez wizy.
 
Turystyczny wyjazd na Ukrainę dla Polaków jest możliwy bez wizy już od dawna. Bez wizy na Ukrainie można być przez 90 dni w ciągu 180 dni czyli w ciągu pół roku. Możemy więc pojechać na Ukrainę na 3 miesiące, potem wrócić do Polski na 3 miesiące i potem pojechać na Ukrainę znów na trzy miesiące.
 
Legalnie nie da się być na Ukrainie dłużej bez wizy. Przekroczenie dozwolonej długości pobytu może wiązać się z mandatem, który jak wszystkie mandaty na Ukrainie raczej nie będzie dla nas dotkliwy, albo z zakazem wjazdu na Ukrainę, a to już gorsza kara. Jeśli potrzebujemy pobytu będzie trzeba załatwić sobie wizę na Ukrainie. Są na to różne sposoby mniej i bardziej oczywiste.

 
Polecamy również: