Święta we Lwowie: ważna wiadomość dla turystów

Święta we Lwowie: ważna wiadomość dla turystów

Do tej pory jeździliśmy na grudniowe święta do Lwowa nie tylko z powodu tego, że ceny są tu takie, jak w zwykłe dni, ale też dlatego, że praktycznie całe miasto żyło normalnym trybem. Teraz sytuacja ulegnie zmianie. 25 grudnia to od 2017 ukraińskie święto.

 
Decyzją parlamentu ogłoszono, że 25 grudnia będzie dniem wolnym od pracy. Wiadomość ta ucieszy zapewne Polaków mieszkających na terenach II RP, którzy do tej pory mogli mieć problemy z obchodzeniem rzymskokatolickich Świąt Bożego Narodzenia, ale z perspektywy turysty wcale nie jest to decyzja korzystna. Teraz święta na Ukrainie obchodzone będą zarówno 25 grudnia jak i 7 stycznia. Możemy mieć jednak nadzieję, że przynajmniej restauracje i kawiarnie w centrum będą czynne w normalnych godzinach, a i część sklepów zdecyduje o normalnych godzinach pracy.

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Nowe prawo poparte zostało przez 238 deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy. Część deputowanych widzi w nim krok w stronę europejskości. W zamian za dzień wolny 25 grudnia Ukraina musiała zrezygnować z innego dnia ustawowo wolnego od pracy. Ustawę musi podpisać jeszcze Andrij Parubij oraz Petro Poroszenko.

 

Jeśli jedziecie na święta lub Sylwestra do Lwowa to koniecznie sprawdźcie informacje o lodowisku we Lwowie na Rynku oraz o jarmarku bożonarodzeniowym.
 


 

Powiązane wpisy