Najładniejszy pomnik papieża Jana Pawła II? Papież w Truskawcu

Pomniki Jana Pawła II stoją prawie w każdej polskiej miejscowości. W niektórych miastach bywa ich nawet przynajmniej kilka. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że nie wszystkie z nich są wybitnymi przykładami sztuki rzeźbiarskiej. Internauci śmieją się z koszmarnych pomników Jana Pawła II ale z tego w Truskawcu nie można się śmiać. Pomnik Jana Pawła II w Truskawcu jest jednym z najładniejszych pomników Papieża Polaka. Oto jak wygląda.

 

Pomnik Jana Pawła II stanął przed kościołem przy głównej ulicy Truskawca przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny późną jesienią 2013 roku chociaż święcenia rzeźby dokonano znacznie później.

 
Truskawiec - Jan Paweł II
 

Figurę postawiono z myślą o uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II, które odbyły się dopiero w następnym roku – 27 kwietnia 2014 roku. Papież w Truskawcu wygląda znacznie lepiej od figury ustawionej przed kościołem w Drohobyczu.

 


 

Uroczystości w Truskawcu prowadzone przez księdza Krzysztofa Szczygło odbyły się 1 maja 2014 roku. Papież przed kościołem w Truskawcu przedstawiony jest z dłonią uniesioną w geście błogosławieństwa. Na cokole pomnika znajduje się napis w języku ukraińskim, lata życia Karola Wojtyły oraz napis św. Jan Paweł II w języku polskim.

 
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Truskawcu
 

Warto wspomnieć, że sam Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Truskawcu przez długie lata znajdował się w ruinie. Po wojnie było tu obserwatorium, muzeum ateizmu, a sam budynek dzięki podpaleniu kościelnej wieży popadł w znaczną ruinę.

 
Truskawiec - Jan Paweł II
 

Świątynia została zwrócona wiernym, odbudowana i ponownie poświęcona dopiero w 2002 roku. Kościół jest jedną z atrakcji w Truskawcu, które warto zobaczyć. Będąc w mieście warto zwrócić uwagę również na pomnik Adama Mickiewicza.

 


 
Polecamy również: