Lwów wiosną – czy warto jechać do Lwowa na wiosnę? Pogoda, opinie

Zima we Lwowie może dać się we znaki, a jak jest wiosną we Lwowie? Czy wyjazd do Lwowa wiosną to dobry pomysł na uniknięcie tłumów i spokojny wypoczynek? Jaka jest pogoda wiosną we Lwowie? Sprawdzamy czy warto pojechać do Lwowa w marcu, kwietniu lub maju.

 

Zimą we Lwowie wytrzymać jest dość ciężko. Opady śniegu, słabo odśnieżone ulice czy zimne wnętrza kamienic sprawiają, że zimą we Lwowie mało jest turystów. Czy wiosną sytuacja się zmienia? Sprawdźmy jaka pogoda panuje wiosną we Lwowie.

 


Marzec we Lwowie

Wczesną wiosną we Lwowie powoli zaczyna robić się ciepło. Według danych serwisu pogodaiklimat.ru średnia temperatura we Lwowie w marcu może dochodzić do około 6,3 stopnia Celsjusza. Nie jest to jeszcze ciepły miesiąc ale opady są dość niewielkie, a na turystów czeka średnio 11 dni z opadami.
 
W 2019 roku najniższą zanotowaną w marcu temperaturą było 0 stopni w dniu 2 marca, a najwyższą 19 stopni w ostatni dzień miesiąca. Jadąc do Lwowa w marcu można spodziewać się temperatur wynoszących około 10 stopni. Warto więc zabrać ze sobą do Lwowa nie tylko pieniądze ale również coś ciepłego do ubrania oraz niewielką parasolkę. Może się przydać.

 


Kwiecień we Lwowie

Lwów - pisanki przy Targu Halickim

 
W kwietniu we Lwowie robi się już zdecydowanie cieplej. Wyjazd w okolicach rzymskokatolickich świąt Wielkiejnocy to pomysł na uniknięcie tłumów i całkiem niezłą pogodę. Według statystyk średnia temperatura we Lwowie w kwietniu to nawet 13,6 stopni Celsjusza ale od pewnego czasu bywa nieco cieplej. Najchłodniejszym dniem w kwietniu 2019 roku we Lwowie był 15 kwietnia gdy słupek rtęci pokazał jedynie 8 stopni. Najcieplej było pod koniec miesiąca – 26 kwietnia pogoda w dzień skoczyła aż do 27 stopni Celsjusza. Jadąc do Lwowa w kwietniu można spodziewać się temperatury w granicach 15-20 stopni i naprawdę niewielkich tłumów w kawiarniach i najlepszych restauracjach. To też okazja by kupić ukraińskie pisanki na Rynku Halickim.

 


Maj we Lwowie

wiosna we lwowie 
Nikomu nie polecamy wyjazdu do Lwowa w maju. Nie chodzi oczywiście o temperaturę tylko o to że weekend majowy we Lwowie to czas gigantycznych tłumów i podwyższonych cen. To również okres przedłużonego weekendu związanego ze świętem na Ukrainie.
 
Pogoda we Lwowie w maju to według statystyk aż 19,4 stopni ciepła. W 2019 roku najchłodniejszym dniem we Lwowie w maju był 6 maja gdy temperatura spadła do zaledwie 6 stopni. W pozostałe dni miesiąca było zdecydowanie cieplej, aż do 25 stopni 18 i 27 maja. Pogoda w maju jest znośna – nie jest ani za chłodno, ani za ciepło. W Parku Stryjskim czy dawnym ogrodzie jezuickim zielenią się drzewa i krzewy, a siedząc na ławce można poczuć już kwitnące kwiaty. Maj może być deszczowy ale ogólnie to dość ciepły i przyjemny miesiąc na wiosnę we Lwowie. Lepiej jednak przyjechać tu dopiero w drugiej połowie maja.

 


 
Warto przeczytać również: