Doładowanie ukraińskiej karty w Polsce. Da się? Jak doładować?

Doładowanie ukraińskiej karty w Polsce. Da się? Jak doładować?

Każdemu turyście jadącemu do Lwowa polecamy zakup ukraińskiej karty SIM ponieważ przy nieuważnym korzystaniu z telefonu koszt transferu i połączeń z polskiej komórki w roamingu na Ukrainie może przewyższyć koszt całego wyjazdu. Jeśli już kupimy ukraińską kartę SIM to czy uda się ją doładować w Polsce? Czy mając starter z Ukrainy da się go potem używać w Polsce? Jak doładować ukraińską kartę SIM w Polsce?

 
Jeśli ktoś wyjeżdża na Ukrainę tylko raz to po przyjeździe do Polski może wyrzucić ukraińską kartę SIM i już więcej nie przejmować się tematem internetu na Ukrainie. Jeżeli jednak jeździ się do Lwowa częściej to dobrym pomysłem jest posiadanie doładowanej karty przy każdym przekraczaniu granicy. By nie zgubić karty mamy nawet specjalny ?cegłofon na ukraiński numer :).

 
Oczywiście można kupić sobie papierowe doładowanie i wbić je przy kolejnym przyjeździe ale nie każdy o tym pamięta.
 
Czy z Polski da się doładować ukraińską kartę? W internecie wiele jest o to pytań. Kiedyś próbowaliśmy doładować kartę Kyivstar z Polski i nam się to nie udało. Teraz by nie musieć kupować kolejnego startera po przekroczeniu granicy sprawdziliśmy to ponownie. Używamy karty Kyivstar więc ten poradnik tyczy się wyłącznie tego operatora.

 

 
By doładować z Polski kartę w Kyivstar należy przejść na stronę operatora pod adresem kyivstar.ua/pay. Strona dostępna jest zarówno po angielsku jak i rosyjsku i ukraińsku. Na stronie podajemy swój numer telefonu (kod by sprawdzić numer w Kyivstar to *161#) oraz kwotę, którą chcemy zasilić numer (od 10 do 8000 UAH).

 


 

Do doładowania karty potrzebna jest karta kredytowa z 3D Secure, przynajmniej takiej użyliśmy. Po wciśnięciu przycisku “zapłać” podajemy kod SMS-owy i gotowe. Zostajemy przekierowani do strony z napisem “Оплата пройшла успішно“. SMS potwierdzający zasilenie konta powinien dojść w ciągu kilku minut.
 

 
Jeszcze jakiś czas temu próba doładowania ukraińskiej komórki z Polski polską kartą się nie udawała. Tym razem jednak się udało. System operatora akceptuje zarówno karty Visa jak i MasterCard ale nie gwarantujemy, że w Waszym przypadku uda się doładować. Możliwe że z inną kartą wydaną w innym banku trzeba będzie bawić się w pośredników, jednak pośredników z natury nie cierpimy.

 
Doładowanie kwotą 50 UAH kosztowało nas razem z przewalutowaniem 8,43 zł przy czym po międzybankowym kursie hrywny kwota ta była równowartością 7,95 zł. Opłata w wysokości 0,48 zł to zdecydowanie mniej, niż liczą sobie pośrednicy.
 
Czy da się doładować w ten sam sposób kartę w ukraińskim Vodafone? Prawdopodobnie da się ale nie sprawdzaliśmy ponieważ nie mamy obecnie karty z ukraińskiego Vodafone. Na stronie pay.vodafone.ua dostępny jest serwis w którym proces doładowania wygląda tak samo jak w Kyivstar ale inny jest operator płatności. Teoretycznie również akceptowane są karty Visa i MasterCard jednak czy się da doładować nie mamy jak sprawdzić.

 

Polecamy również: