Kawiarnia w ratuszu we Lwowie – bardziej w centrum Lwowa już się nie da!

Oglądając zdjęcia z polskiego Lwowa często widzimy stare lwowskie kawiarnie. Mimo różnych lokalizacji i grup docelowych wygląd wewnętrzny dawnych kawiarni Lwowa miał kilka charakterystycznych cech wspólnych. Podobnym klimatem i wystrojem może pochwalić się kawiarnia w samym centrum Lwowa. Kawiarnia Ratusz – kawiarnia w Ratuszu we Lwowie. Czy coś może być bardziej w centrum?

 
W miejscu Kawiarni Ratusz działa od pewnego czasu nowy lokal – Grand Cafe Leopolis. Tutaj przeczytacie o nim więcej.

 
O tym, że część parteru Ratusza we Lwowie z oknami na północną i zachodnią stronę zajmowana jest przez gigantyczną kawiarnię wie niewielu weekendowych turystów z Polski. Lokal nie jest zbytnio rozreklamowany. Promuje go tylko estetyczny szyld wywieszony pod arkadami, który z łatwością można przeoczyć. I dobrze. W przeciwieństwie więc do popularnego Atlasa czy Apteki Mikolascha nie pojawiają się tu pielgrzymki polskich turystów robiące tylko zdjęcia wnętrzom. Ze względu na dużą liczbę miejsc oddalonych od siebie o słuszną odległość we wnętrzu jest spokojnie, chociaż głosy donośnie niosą się po wysokich salach Ratusza.

Kawiarnia Ratusz Lwów

 

W Krakowie w centralnie położonej i wylansowanej kawiarni Noworolski czeka na nas płatna toaleta i całkowicie oderwane od rzeczywistości ceny. We Lwowie jest zupełnie inaczej. Kawiarnia w centralnym punkcie miasta wcale nie jest jedną z najdroższych. Ba, kawiarnię w Ratuszu można wręcz zaliczyć do jednej z najtańszych kawiarni we Lwowie.

 

Kawiarnia Ratusz we Lwowie – menu i ceny

W kawiarni Ratusz we Lwowie jest niewyobrażalnie wręcz tanio. Za zimne przystawki płacimy od 55 UAH za smalec z czarnym pieprzem i bekonem po całe 110 UAH za deskę wędlin z winem. Serwowane są też lokalne sery po 30-50 UAH za 50 gramów. Sałatki? Dalej niewyobrażalnie wrącz tanio. 65 UAH za mizerię, 75 UAH za sałatkę z warzywami z salsą. Sałatka z wątróbką z kurczaka po 85 UAH. Najdroższe są sałatka z wędzonym łososiem (98UAH), sałatka z jagnięciny (110 UAH) i sałatka z wołowiną (115 UAH).

Ratuszowa - kawiarnia w Ratuszu we Lwowie

 

Zjemy tu też chociażby placki ziemniaczane z bryndzą za 60 UAH. Pierogi? Po 40 UAH za pierogi z ziemniakami, wiśniami lub kapustą. Pierogi z serem są trochę droższe – kosztują całe 45 UAH (5,7 zł). Zupa jarzynowa za 30 UAH, krem grzybowy za 50 UAH. Za zupę rybną płacimy 45 UAH, a 60 za barszcz czerwony. Mimo, że w Ratuszu działa w gruncie rzeczy kawiarnia to zjemy tu też dania główne.

 

W tym m.in. 95 UAH płacimy za filet z okonia, 125 za pstrąga. Kotlet po kijowsku (de volaille) za 85 UAH, karczek wieprzowy z pieczarkami za 115 UAH, filet z kaczki z jabłkiem oraz pręga wołowa po 140 UAH. Najdroższym daniem w Ratuszu jest filet z jagnięciny w sosie z Porto za 185 UAH. Dodatkowo puree ziemniaczane za 25 UAH lub pieczone ziemniaki za 35 UAH.

Ratuszowa - kawiarnia w Ratuszu we Lwowie

 

Desery też są bajecznie tanie. Szarlotka lub mus czekoladowy za 40 UAH, Naploeonka i sernik po 50 UAH, 55 UAH za lody z sosem czekoladowym. Deser z czekolady z karmelem po 60 UAH (7,65 zł), tyle samo Tiramisu i deser z rokitnika.

 

Ceny alkoholu w Ratuszu jak wszędzie we Lwowie. 45 UAH za kieliszek białego Martini, butelka musującego Artemivsk za 150 UAH. Najtańsze ukraińskie Chardonnay Grande Vallee już za 35 UAH za 100 ml. Pozostałe wina w granicach 50 UAH za kieliszek, a najtańsza butelka już za 280 UAH. Za lokalny koniak Zakarpacki płacimy 35 UAH za 50-tkę. Kieliszek najtańszej wódki za 15 UAH. W ofercie też rumy, whisky i najróżniejsze likiery. Małe piwo Lwowskie już za 15 UAH, a duże za 25 UAH. Butelki 0,3 importowanego piwa po 50 UAH.

Kawiarnia Ratusz Lwów
Świeży sok z jabłka lub marchewki już za 35 UAH. Sok z selera za 40 UAH. Pomarańczowy i grejpfrutowy za 50 UAH. Kawa latte kosztuje w Ratuszu 30 UAH. Kakao za 25 UAH, tyle samo za herbatę. Napoje w postaci Pepsi za 15 UAH. Butelka wody mineralnej za 30 UAH. Trzeba przyznać, że ceny w Ratuszu to wręcz marzenie.

 

Ratusz Lwów – podsumowanie

Jedyną wadą kawiarni w Ratuszu we Lwowie jest obsługa i panujący tu klimat. Ze względu na możliwość przejścia korytarzami do najważniejszych punktów w Ratuszu przy wejściu do lokalu stoi ochrona. Ochroniarz przygląda się też gościom wybierającym się do toalety, jakby wyjście za potrzebą było zagrożeniem dla bezpieczeństwa miasta.

 

Podstarzali ochroniarze z mentalnością rodem z komuny mogą podać sobie rękę z dość opieszałą obsługą, która pracuje tak, jakby jej się nie chciało. Standard obsługi klienta jest tu znacznie gorszy, niż w najlepszych kawiarniach we Lwowie. Kawiarnia Ratusz we Lwowie czynna jest od 9 do 22 naszego czasu. Można płacić kartą.

 

Polecamy również: