Zoo we Lwowie. Czy jest? Cena, bilety, zwiedzanie

Ceny zwiedzania atrakcji we Lwowie i muzeów we Lwowie są wielokrotnie niższe niż w krajach rozwiniętego zachodu. Wielu uboższych turystów widzi w tym możliwość zwiedzania miejsc na które nie stać ich w Polsce. Tak jest z ogrodami zoologicznymi. Czy we Lwowie jest zoo? Gdzie jest zoo we Lwowie? Ile kosztuje?
 
Jeśli szukacie zoo we Lwowie to musimy Was rozczarować. We Lwowie nie ma ogrodu zoologicznego. Jest tylko ogród botaniczny oraz cyrk w którym na szczęście nie ma zwierząt. Warto iść do cyrku we Lwowie przy Gródeckiej. Bilet za ponad 2 godzinny pokaz kosztuje tylko około 35 złotych.
 
We Lwowie istnieje jeszcze inna atrakcja dla fanów zwierząt – Dom Jenotów czyli Dom Szopów w którym możecie pobawić się z prawdziwymi pandami śmietnikowymi :-). Jest też kocia kawiarnia ale nie należy do najlepszych kawiarni we Lwowie. Możecie też zobaczyć muzeum zoologiczne założone przy Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie przemianowanym obecnie na uniwersytet Iwana Franki.
 

 
Jeśli szukacie atrakcji przypominających zoo w okolicach Lwowa to możecie wybrać się do miejscowości Medenice południe od Lwowa w stronę Drohobycza i Truskawca gdzie znajduje się Zoo Limpopo w którym zobaczyć można m.in. szopy, kapibary, lwy, małpy, pelikana czy pawiana.
 
Standard w którym trzymane są zwierzęta nie jest najlepszy ale jak na warunki Ukrainy jeszcze znośny, zdecydowanie lepszy niż ten w jakim torturowane są delfiny w “atrakcji” położonej w niedalekiej okolicy. Cena wstępu ucieszy tych, których nie stać na zoo w innych miejscach – 50 UAH. Niestety, nie ma parkingu. Otwarte od 10 do 17:00.
 
Polecamy również: