Cukiernia Hawełka – kawa i ciastko z widokiem na Rynek

Historia słynnego krakowskiego lokalu Hawełka sięga 1876 roku. Dziś restauracja Hawełka oraz Tetmajerowska działają w Pałacu Krzysztofory. Niewiele osób pamięta, że Hawełka to także… mała kawiarenka z wyrobami cukierniczymi z przepięknym widokiem na Rynek, Sukiennice i Kościół Mariacki. Co warto tu zjeść?


 
Restauracja i cukiernia Hawełka mieszczą się pomiędzy kawiarnią Europejską, a… najbardziej luksusową Biedronką w Krakowie. Cukiernia zajmuje niewiele miejsca po prawej stronie w przedsionku prowadzącym do restauracji. Miejsc z widokiem na Rynek jest niestety niewiele ale możliwości lokalowe rozszerzone są przez tylną część niewielkiej kawiarenki. Jak na dość spartańskie warunki lokalowe jest tu dość drogo.

 
Kraków - Cukiernia Hawełka
 

Kawa latte kosztuje 12 zł, mrożona za 14 zł. Herbaty są nieco tańsze – różne smaki po 7 zł. Tyle samo płaci się za napoje gazowane, soki i małą wodę mineralną. Za świeżo wyciskany sok pomarańczowy przyjdzie zapłacić 12 zł. Zaletą jest możliwość spożycia dowolnego ciastka czy pączka z przepięknym widokiem.

 

Pączki, babeczki, kruche ciasteczka i rogaliki, torty, eklery i całkiem dobre kremówki to tylko niektóre z rzeczy, które kupić można w Cukierni Hawełka przy Rynku w Krakowie. Czasem można kupić też pierogi czy uszka pakowane na wynos. Te same, które dostępne są w restauracji. Przy okazji Tłustego Czwartku w Cukierni Hawełka dostępne są też faworki (albo – jak kto woli – chrust) – jedne z najsmaczniejszych w Krakowie. Pączki też są niczego sobie – w naszej opinii dorównują tym ze znanej Cukierni pod Arkadami. Niestety trzeba uważać bo czasem trafić można na zleżałe. Obecnie przed zbliżającą się Wielkanocą można tu kupić… śledzie w różnych odsłonach.

 
Kraków - Cukiernia Hawełka
 

O lokalu zajmującym naprawdę niewiele metrów kwadratowych nie można się długo rozpisywać. Cukiernia Hawełka przy Rynku 32 w Krakowie czynna jest codziennie od 7:30 do 20:00. Na szczęście można płacić kartą.

 

 
Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”6″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”3″]