Cafe Szał – wejście do kawiarni na dachu Sukiennic. Rynek Główny 3

Cafe Szał – wejście do kawiarni na dachu Sukiennic. Rynek Główny 3

Sukiennice, centralny punkt Rynku w Krakowie, są miejscem w którym handlowe życie miasta skupiało się od lat. Dziś we wnętrzach rozstawione są kramy z absurdalnie drogimi pamiątkami z Krakowa, a w niektórych pomieszczeniach Sukiennic działają restauracje i kawiarnie. O ile większość ludzi zna Noworolskiego czy Restaurację Sukiennice o tyle jedno miejsce jest dość skryte przed oczami większości turystów. Mowa o kawiarni na dachu Sukiennic – Cafe Szał. Jak tu wejść? Co jest w menu i jakie są tu ceny?

 

Cafe Szał jest jedną z najlepiej położonych kawiarni w Krakowie. Z tarasu kawiarni bezpośrednio przywodzącej na myśl słynny obraz Władysława Podkowińskiego roztacza się malowniczy widok na płytę Rynku Głównego, archiprezbiterialny kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościół św. Wojciecha i plecy Adama Mickiewicza. Wejście do kawiarni jest nieco zamaskowane. Jak wejść co Cafe Szał na Rynku w Krakowie? Wejście do kawiarni po schodach jak do Muzeum Narodowego może być nieco niewidoczne jeśli idziecie tu po raz pierwszy.

 

Cafe Szał – menu i ceny

Cafe Szał, Kraków
 
Kawiarnia na dachu Sukiennic w Krakowie przez lata była jednym z najciekawszych miejsc w mieście. Stali bywalcy wiedzą jednak, że ostatnio kawiarnia się pogorszyła. Z menu zniknęło kilka ciekawych pozycji, a i ceny skoczyły do góry. Teraz to jedna z droższych miejscówek z dość skąpym menu.

 

W menu kawa za +/- 15 zł, czyli praktycznie tyle samo co w Monte Carlo i więcej niż w Paryżu w Le Peloton Cafe czy w rzymskiej Faro Luminari del Caffe. Jeszcze niedawno za kawę płaciliśmy tu około 9 złotych. Kawy mrożone kosztują od 16 do 21 zł, ciastka od 19 do 21 zł, desery lodowe od 19 do 24 zł, shake po 19 zł, herbaty i lemoniady od 16 do 19 zł, smoothie po 18 zł. Świeżo wyciskany sok po 12 zł, a woda mineralna po 10 zł za butelkę o pojemności 0,3 litra. Gorąca czekolada po 15 zł. Panini po 19 zł, sałatki od 29 do 33 zł. Alkoholowe koktajle po 25 zł. Butelki wina od 89 do 129 zł. Jak widać ceny w menu przygotowane są wyłącznie pod zasobne portfele zagranicznych turystów. O względy miejscowych jakby mniej się tutaj zabiega.

 
Cafe Szał, Kraków
 

Potwierdza to też opieszała obsługa. Jeśli będziecie szukać opinii o Cafe Szał często natraficie na komentarze internautów informujących o tym, że na samo złożenie zamówienia czeka się tu wieczność. Niestety – musimy to potwierdzić. By kelnerki zainteresowały się przyniesieniem karty lub podeszły po zamówienie mija tu bardzo dużo czasu. Trzeba było czekać na to około 20 minut i nie obyło się bez dopraszania się o kartę. Jedynie rachunek pojawił się na stole dość szybko. Na szczęście do jakości serwowanych dań i napojów nie można się przyczepić. Na szczególną uwagę zasługują też serwowane tu wysokiej jakości herbaty English Tea Shop, a zwłaszcza herbata Earl Grey

 

Cafe Szał – podsumowanie

 

Poza cenami wyższymi niż w wielu popularnych turystycznych miejscowościach w Niemczech, Włoszech czy Francji i powolną obsługą siedzenie na tarasie kawiarni ma jeszcze jedną wadę – większość stolików i krzeseł jest tu bardzo niewygodna. Zaletą Cafe Szał w Krakowie jest niewątpliwie głównie bardzo ciekawa lokalizacja. Jeśli jednak nie zależy Wam na widokach to znacznie bogatsze menu i niższe ceny oferują chociażby takie miejsca jak Cafe Camelot.

 

Kawiarnia Cafe Szał na dachu Sukiennic w Krakowie czynna jest od 10 do 23:00. Na szczęście można tu płacić kartą, a pracująca tu obsługa to wciąż wyłącznie Polacy.

 

 

Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]