Śniadanie & Gablota w Krakowie – nietypowy zlot samochodowy

Czasy w których najciekawsze modele producentów z Maranello, Sant’Agata Bolognese, Affalterbach, Stuttgartu czy Monachium mogliśmy oglądać tylko na ekranach Top Gear skończyły się już dawno. Katowice, Wrocław, Warszawa, Trójmiasto czy nawet Kraków to miasta w których coraz częściej pojawiają się najsłynniejsze i najciekawsze auta świata. Pojawiają się samochody ale również i okazje do ich podziwiania. Jednym z nich są cykliczne eventy Śniadanie & Gablota. Gdzie organizowane jest Ś&G? W których miastach w Polsce?

 

 

 

 
Śniadanie & Gablota to cykl spotkań entuzjastów motoryzacji i właścicieli ciekawych samochodów organizowany już od kilku lat. Samochodów niekoniecznie tylko za grube dziesiątki tysięcy złotych. Spotkania organizowane są różnych miastach Polski – w Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Warszawie i w Krakowie. Event zorganizowano również poza granicami naszego kraju w Berlinie w słynnym kompleksie Classic Remise. Cykl spotkań nawiązał ostatnio współpracę z marką Gulf, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

 

 
Idea stojąca za Śniadanie i Gablota może na pierwszy rzut oka przypominać niektórym zrodzony we Włoszech słynny cykl Cars and Coffee, jednak trzeba przyznać, że eventy C&C to jednak inna atmosfera, inna klasa pojazdów i inne pieniądze. Na Ś&G jest luźniej i można tu podjechać Mazdą MX-5, Fiatem 126p, a nawet Fordem Mustangiem z V6 pod maską i nikt nie będzie patrzeć krzywo.

 


 

 

 
Wydarzenie z cyklu Śniadanie i Gablota w Krakowie organizowane było po raz trzeci i ostatni w 2020 roku. Po raz kolejny odbyło się w pobliżu lokalu Błonia Bistro przy ul. 3 Maja 55, jak sama nazwa wskazuje przy Błoniach w Krakowie, a do samego bistro można było wpaść na tytułowe śniadanie z menu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Atmosfera Śniadanie i Gablota nie przypomina tej z mniej lub bardziej legalnych spotów.

 
Dla niektórych to wada, dla innych zaleta. Organizatorzy starają się, by nikt nie upalał samochodu i nie ściągał w okolice eventów zbędnych patroli drogówki.
 

 

 

 
Na parkingu przy Błonia Bistro nie można było zobaczyć 1700-konnych hypercarów ale i tak nie było źle. W Krakowie na Śniadanie & Gablota#3 zobaczyć można było m.in. dość wyjątkowe samochody takie jak m.in. Audi R8 V10 Plus, Mercedes Maybach S560, Nissan Skyline R34 GT-R V Spec II Nur, RUF 993 Turbo R, Lamborghini Huracan, Ferrari 328 GTS czy 458 Italia, Dodge Viper i masę nieco mniej wyjątkowych ale równie ciekawych jak Audi RS3, Mercedes AMG A35, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, Ford Focus RS, Ford Mustang lub Toyota GT86.

 
Polecamy również: