Wiśniewski Kraków – nalewka wiśniowa przy pl. Szczepańskim

Wiśniewski Kraków – nalewka wiśniowa przy pl. Szczepańskim

Kiedyś tego typu miejscówki dostępne były wyłącznie dla tych, którzy zdecydowali się na wyjazd do Portugalii, gdzie popularne są bary z gorzką i kwaśną nalewką wiśniową – ginja. Później poznali je również ci, którzy jeżdżą do Lwowa. Teraz bary z nalewką wiśniową na stałe wryły się już w krajobraz polskich miast. Nie inaczej jest w Krakowie. Przy pl. Szczepańskim obok słynnego Charlotte od pewnego czasu działa jeszcze jeden bar z nalewkami – Wiśniewski. Co znajdziemy w menu? Jaka jest cena nalewki i jakie godziny otwarcia?
 

Wiśniewski na pl. Szczepańskim to bar podobny do Pijanej Wiśni, która ze Lwowa przyjechała też do Krakowa albo Wiśnioffki na Kazimierzu. Bar składa się z jednego dużego pomieszczenia. Podobnie jak w Pijanej Wiśni ważnym elementem wystroju jest urokliwy i stylowy żyrandol. Poza tym lada, a także butelki z nalewką na półeczkach na ozdobę i kilka stolików przy których spożyć można podawany tu trunek.
 

 

Jeśli chodzi o menu to zaskoczeniem dla nikogo nie będzie chyba to, że jest tu tylko jedna pozycja – nalewka wiśnowa. Inflacja w Polsce, z wiadomych względów pędzi jak szalona, więc ceny nalewki w Wiśniewskim nie są już tak atrakcyjne jak w innych barach kilka lat temu. Za kieliszek płacimy 12 zł. Można też kupić nalewkę na wynos w buteleczkach o różnych pojemnościach. Najtańsza butelka również za 12 zł.
 
W Wiśniewskim nie ma żadnej dodatkowej filozofii i raczej nie ma się tu nad czym więcej rozpisywać. Tak jak w każdym tego typu barze dostajemy wiśniówkę z owocami na dnie kryształowego kieliszka. Niestety trafiliśmy na wiśnie z pestkami. Wartym wspomnienia jest tylko to, że w przeciwieństwie do barów w Portugalii sprzedawana w Polsce nalewka nie jest kwaśnawa, a bardziej słodka. Tak jak to lubi większość obywateli naszego kraju.
 

 
Gdybyśmy mieli wybrać, który z trzech najpopularniejszych barów z nalewką wiśniową w Krakowie jest najlepszy to wahalibyśmy się między Wiśnioffką na Kazimierzu i Wiśniewskim na pl. Szczepańskim.
 
Lokal czynny jest od 12:00 do 2 w nocy w piątki i soboty oraz od 12:00 do północy w pozostałe dni.. Można płacić kartą, a stojąc przy stolikach przed lokalem można do nalewki puścić też dymka.

 
Warto przeczytać również: