Singer na Kazimierzu. Kawiarnia z maszynami do szycia

Singer na Kazimierzu. Kawiarnia z maszynami do szycia

W Krakowie na Kazimierzu jest wiele klimatycznych kawiarni w starym stylu. Wśród nich wymienić można ciekawy lokal, który czerpie swoją nazwę od amerykańskiego producenta maszyn do szycia założonego przez Isaaca Singera. Singer na Kazimierzu w Krakowie, bo o nim mowa, to lokal w którym zamiast stolików ustawione są 100 letnie maszyny do szycia. Czy warto tu przyjść?

 

Nie ma chyba osoby, która nie ma w domu maszyny do szycia słynnej marki Singer. Wciąż znaleźć można takie, które wciąż spełniają swoją pierwotną rolę, część to tylko ozdoby, a z niektórych maszyn pomysłowi majsterkowicze wykonują stoliki. W jednej z krakowskich kawiarni również postanowiono wykorzystać maszyny do szycia. Singer na rogu ul. Estery 20  i Izaaka 1 niedaleko placu Nowego na Kazimierzu to jedna z ciekawszych kawiarni, która spodoba się wszystkim tym, którzy cenią stary klimatyczny wystrój i światło świec. Całość dopełnia spokojna muzyka płynąca z głośników.

 
Kawiarnia Singer, Kraków, Kazimierz
 

Kawiarnia zajmuje kilka sal narożnej kamienicy na Kazimierzu. Na uwagę zasługuje kominek w pierwszej sali oraz piękny drewniany bar w głównej sali. Kawiarnia wystrojona jest wzorzystymi tapetami i starymi meblami. Nieodzownym elementem wystroju są stare maszyny do szycia.

 

Niestety – siedzenie przy nich nie należy do najwygodniejszych więc wybierając miejsce lepiej usiąść sobie przy normalnym stole w środku. Latem przed lokalem wystawiane są kolejne maszyny do szycia tworząc ogródek rozszerzający możliwości lokalowe Singera.

 

Singer na Kazimierzu – menu i ceny

Kawiarnia Singer, Kraków, Kazimierz
 
Menu w Singerze jest skromne. Zdecydowanie zbyt skromne. W przeciwieństwie do wielu kawiarni na Kazimierzu, które oferują również wiele przekąsek w Singerze nie znajdziemy ich zbyt wiele. Dostaniemy tu tylko kilka rodzajów ciastek i przekąski do piwa w postaci paluszków i orzeszków. Lokal skupia się na serwowaniu alkoholu bo i kaw czy herbat jest tu bardzo mało.

 
W Singerze biała kawa kosztuje 7 zł, latte 8,50, kawa mrożona 9 zł, zwykła herbata Dilmah za 6 zł, a gorąca czekolada za 8 zł. Woda za 5 zł, a napoje gazowane i soki po 5,50 zł. Wyciskany sok pomarańczowy za 10 zł. Nie jest więc drogo, ale zdecydowanie zbyt skromnie. Dużo większy jest wybór alkoholi.

 
Kawiarnia Singer, Kraków, Kazimierz
 
W Singerze wybór rozpoczyna się od grzanego wina za 8 zł przez miody za 11 i 19 zł, różne rodzaje rumu, gin, wódkę, likiery, whisky i piwa. Lampka martini kosztuje tu 12 zł, porto za 8 zł, 40-tka Malibu za 11 zł, wódka w podobnych cenach.

 

Singer na Kazimierzu – podsumowanie

Singer na Kazimierzu to ciekawa kawiarnia, ale do jej minusów zaliczyć można skąpe menu, zbyt “wyluzowany” personel oraz samoobsługę. Mimo to warto tu wpaść. Kawiarnia z maszynami do szycia na krakowskim Kazimierzu czynna jest codziennie od 9:00 teoretycznie do ostatniego klienta. W ciągu dnia nie ma problemu ze znalezieniem tu wolnych miejsc, ale wieczorami trzeba się o to nieco bardziej postarać. Jeśli jest pełno to w okolicy podobnym klimatem dysponują Mleczarnia i Alchemia, Dawno temu na Kazimierzu czy Królicze Oczy. W kawiarni można płacić kartą. Warto wspomnieć, że w Singerze czasem odbywają się wieczorki tematyczne, a lokal reklamuje się jako… klub.

 

 
Polecamy również:

 

Zamek Stanisława Koniecpolskiego w Podhorcach
Zamek w Podhorcach na starych zdjęciach. Tak wyglądał Wersal Wschodu

Odra we Lwowie. Czy jest się czego bać?
Odra na Ukrainie. Czy jest się czego obawiać jadąc do Lwowa? Na co uważać?

samochodem do lwowa
Szybciej do Lwowa samochodem. Ukraina zbuduje autostradę do Polski

Zamknij