Kawiarnia Bunkier Cafe przy Plantach. Warto przyjść póki czas…

Cafe Bunkier jest jedną z najpopularniejszych kawiarni na Starym Mieście. Czy jej dogodne położenie i widok na Planty o każdej porze roku sprawia, że jest najlepszą kawiarnią w Krakowie? Jeśli przez lata mijałeś kryty wiatą lokal przy Plantach od strony Bagateli to powinieneś to zmienić. Zapraszamy do kawiarni przy Bunkrze Sztuki w Krakowie.

 
Kawiarnia Bunkier Cafe jest jedną z najciekawiej położonych kawiarni w Krakowie. Dorównać jej mogą jedynie te lokale z których roztacza się widok na płytę Rynku Głównego. Lokal słynie z gigantycznego tarasu zimą osłoniętego foliową płachtą od mroźnego powietrza na Plantach, ale Bunkier Cafe to również dość ciekawe i kameralne wnętrze. Miłym akcentem jest oddzielenie części tarasu dla palących od części dla niepalących. Nawet zimą dym tytoniowy nie przedostaje się z jednej części do drugiej.

 

Cafe Bunkier – menu i ceny

Kraków - Bunkier Cafe
 
Po dogodnej lokalizacji można spodziewać się, że ceny w kawiarni Bunkier Cafe w Krakowie są wysokie. Owszem, nie jest tak oczywiście tanio jak we Lwowie ale biorąc pod uwagę to jak drogim miastem jest Kraków i jak dogodnie położony jest to lokal to w Bunkrze wcale nie ma tragedii.

 

Kartę menu otwierają śniadania w Bunkier Cafe. Nie jest tu tak tanio jak na śniadaniach w restauracji Jeff’s w Galerii Kazimierz w której śniadanie zjeść można już za 13 zł, ale wciąż nie jest tragicznie. Za 10 zł w Bunkrze można zjeść jogurt z musli albo croissanta z dżemem, za 13 tylko hummus, a za 14 kupimy tu naleśniki. Poważniejsze śniadania takie jak jajka po benedyktyńsku to koszt 17 zł, a śniadanie angielskie w Bunkier Cafe wycenione jest na 21 zł.

 
Kraków - Bunkier Cafe
 
Najróżniejsze rodzaje herbat sprzedawane są tu po 8 zł. Czekolada na gorąco kosztuje tu od 8 do 10 zł za czekoladę z pomarańczą, syropem bananowym lub syropem miętowym. Kawa też nie jest droga. Za białą płacimy 7,50 zł w wersji małej i 8 zł w wersji większej. Latte za 9 zł, duże cappuccino za 12 zł. Ciastka w porównaniu do krakowskich cen też nie są drogie. Sernik za 11 zł, szarlotka za 9,50 zł, torcik śmietanowy po 12,50 zł. Za świeżo wyciskany sok zapłacić trzeba 11 zł.

 

W kawiarni podawane są też nieco poważniejsze dania. Zupa z papryki i pomidorów po 14 zł, gnocchi za 23 zł, gnocchi z kurczakiem za 26 zł, Fish&Chips po 25 zł. Wśród sałatek chociażby sałatka z kurczakiem za 26 zł. To już drożej, niż w Jamie Michalika. W Bunkier Cafe za Club Sandwich płacimy 26 zł, burgery po 30 zł. Za duże piwo Tyskie płacimy 9,50 zł, Pilsner Urquell po 8,50 i 11 zł. Wina od 8 do 11 zł za 100 ml.

 

Obsługa i klimat w Bunkier Cafe w Krakowie

Kraków - Bunkier Cafe
 
Przeglądając internet napotkać można wiele niepokojących informacji na temat pracy obsługi w kawiarni przy Plantach. Faktycznie – stolików jest bardzo dużo i wielu jest też odwiedzających więc w godzinach szczytu może być niemiło. Jeśli widzicie tłumy na sali to niestety najlepiej samemu wybrać się po kartę menu i złożyć zamówienie bezpośrednio u kelnerki stojącej przy barze. Często to jedyna możliwość na uniknięcie długiego czasu oczekiwania zarówno na kartę jak i przyjęcie zamówienia. Poza tym obsługa jest dosyć sympatyczna i nie mieliśmy z nią żadnych problemów.

 

Klimat w kawiarni Bunkier Cafe w Krakowie może się podobać. Zimą to wspaniałe miejsce które pozwala na odcięcie się od Plant i obserwowanie marznących przechodniów. Latem gdy od Plant nie oddziela plastikowa płachta jest jeszcze przyjemniej. Zwłaszcza wieczorami gdy taras wypełnia się światłem świec. W jednym z komentarzy, które czytaliśmy w internecie jeden z odwiedzających wystawił Bunkier Cafe ocenę 1 gwiazdki z powodu tego, że… przychodzą tu prawicowi politycy. Dla równowagi warto nadmienić, że w obronie Bunkier Cafe w 2017 roku stanął m.in. Grzegorz Lipiec znany z Platformy Obywatelskiej, a spotkać tu można również typowych wyborców Razem. W przeciwieństwie do wielu modnych miejsc trafić tu można też na nieco starszą klientelę zwłaszcza w osobach zagranicznych turystów, którzy nie muszą patrzeć na ceny w karcie.

 

Bunkier Cafe – podsumowanie

Kraków - Bunkier Cafe
 
Jesienią zeszłego roku lokalne media informowały o możliwości czasowego zamknięcie lub nawet likwidacji Bunkier Cafe przy Plantach w Krakowie. Wszystko przez planowaną przebudowę Bunkra Sztuki, który remontu nie widział od lat 60-tych ubiegłego wieku. Póki remont się nie rozpoczął z kawiarni można korzystać. Bunkier Cafe czynna jest codziennie od 9 do 1 w nocy. Na szczęście – w przeciwieństwie do Cafe Camelot – można tu płacić kartą.

 

 
Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”6″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”3″]

Dodaj komentarz