Lodziarnia Ice Roll Cafe, prospekt Szewczenki 3, Lwów

Pogoda we Lwowie może dać się we znaki. Termometry często wskazują tu temperatury wyższe niż te, które pokazała prognoza pogody dla miasta. W takich chwilach aż chce się zjeść we Lwowie jakieś dobre lody. Atrakcyjną wystawą i ciekawym szyldem kusi lodziarnia Ice Roll Cafe nieopodal restauracji McDonald’s vis-a-vis kawiarni Glory Cafe. Czy warto tu przyjść?

 

Ice-Roll Cafe przy prospekcie Szewczenki 3 (d. ul. Akademicka) to nowy lokal, którego specjalnością są podobno zawijane desery lodowe. Lodziarnia nie jest duża, nie może pochwalić się zbyt przestronnym wnętrzem. Jest tu sala z barem oraz druga – z tyłu – z kilkoma stolikami. Nowoczesny wystój lokalu utrzymany jest w jasnej kolorystyce. Dodatkowo jest tu całkiem dużo źródeł światła.

 

 

Menu lodziarni jest bardzo skromne i składa się głównie z deserów lodowych po 65 UAH za kubek. W tej cenie wybrać można sobie dodatki z dwóch grup. Pierwszej – owoce, Nutella i ciastka Oreo oraz drugiej na którą składają się takie dodatki jak cukierki M&M’s, ciastka Oreo, żelki Haribo, bita śmietana, polewa toffi czy czekolada. W karcie są też trzy desery “firmowe” czyli lody z dodatkami składające się na desery o smaku Macaroon, Tiramisu i sernikowym.

 

Jest tu też kawa. Płaci się 30 UAH za espresso, 45 UAH za latte, 70 UAH za Irish Coffee. Na każdej kawie za 15 UAH wydrukowane może być wybrane przez Was zdjęcie. W menu lodziarni Ice Roll Cafe są też desery – m.in. panna cotta za 45 UAH, sernik za 50 UAH i tiramisu za 50 UAH, mleczne koktajle po 40 UAH oraz napoje, soki oraz soki świeżo wyciskane po 70 UAH za szklankę. Na dodatek w karcie są alkohole i drinki po 50-60 UAH.

 

 

Na naszym blogu skupiamy się zwykle na odwiedzaniu miejsc we Lwowie, kawiarni które warto zobaczyć i w których warto wydawać pieniądze. Słabe lwowskie lokale, które do tej pory opisaliśmy można wymienić na palcach jednej ręki. czas jednak wzbogacić listę o kolejną pozycję. Ice Roll Cafe nie ma zbyt wiele do zaoferowania poza ładnym wnętrzem i takimi też kelnerkami. Podawane tu lody praktycznie nie różnią się od siebie smakiem.

 

Są też niesmaczne i zdecydowanie za zimne, by spokojnie je zjeść. A przynajmniej nie na tyle, by płacić za nie cenę jak za pucharek lodów w Kumplu czy Restauracji Baczewskich, czy nieodległej Kawiarni Szkockiej. Kawiarnia nie ma też za dobrych opinii wśród internautów. Na Foursquare uzyskała jedynie 6,1 punktu w 10 punktowej skali. W negatywnej ocenie nie jesteśmy więc odosobnieni.

 

 

Ice Roll Cafe przy prospekcie Szewczenki 3 czynne jest od 10 do 23:00 czasu lokalnego, czyli od 11 do 0:00 naszego czasu. Można płacić kartą i palić w ogródku wystawianym przed lokalem w cieplejsze dni. Można też przejść na drugą stronę ulicy i siąść sobie w Glory Cafe albo wybrać się do którejś z naszej listy 10 najlepszych kawiarni we Lwowie.

Polecamy również:

Dodaj komentarz