McDonald’s we Lwowie – menu, ceny, lokalizacje

McDonald’s we Lwowie – menu, ceny, lokalizacje

Lwowskie restauracje i kawiarnie oferują szeroką gamę najróżniejszych potraw, ale podczas dłuższego wyjazdu do Lwowa wszystko może się znudzić. Czasem też potrzeba zjeść coś w środku nocy lub na szybko bezpośrednio przed powrotem do Polski. Z pomocą przychodzi amerykańska sieć McDonald’s, która we Lwowie zamieszkiwanym przez blisko 800 tysięcy osób ma… jedynie pięć lokali.

 

Gdzie jest McDonald’s we Lwowie

Ogólnie rzecz biorąc znalezienie typowej restauracji typu fast food na Ukrainie graniczy z cudem. KFC na Ukrainie ma w całym kraju tylko 10 lokalizacji, a przy większych ogólnokrajowych drogach nie ma żadnych lokali z Drive-Thru. Dlaczego? Nie wiemy, nie orientujemy się, zarobieni jesteśmy ;-).
 
Trzeba cieszyć się, jeżeli znajdzie się stację benzynową. W całym kraju sieć McDonald’s nie posiada nawet 100 restauracji (w Polsce ich liczba dochodzi już do 400) “aż” pięć z nich otwarto Lwowie. Pierwszy McDonald’s (wraz z McCafe) znajduje się przy ulicy Akademickiej (obecnie Szewczenki 7), kolejny kilka minut drogi na północ niedaleko budynku opery przy Wałach Hetmańskich. Następny McDonald’s we Lwowie zlokalizowany jest w centrum handlowym Forum Lviv przy ulicy Pod Dębem 7.
 

 
Lokal z McDrive’m znajduje się niedaleko na północ przy rondzie przy ulicy Pełtewnej na skrzyżowaniu z (obecnie Czornowoła) z Lipińskiego (w ciągu dawnej ulicy Rzecznej). Ostatnia z “restauracji” (również posiadająca McDrive) znajduje się przy Włodzimierza Wielkiego 24a (dawna Zakładowa w Kulparkowie).

 

Menu śniadaniowe McDonald’s na Ukrainie

Roll i chicken roll, McMuffin z kurczakiem, McMuffin z kotletem wieprzowym i z podwójnym kotletem wieprzowym, McMuffin z wieprzowiną i jajkiem, McMuffin z jajkiem i serem, McMuffin z serem i bekonem, omlet i omlet z bekonem, tosty z serem oraz tosty z serem camembert, a także śniadanie z bułkami, jajecznicą, kotletem wieprzowym i plackiem ziemniaczanym, placek ziemniaczany solo oraz owsianka. W przeciwieństwie do polskich oddziałów McDonnald’s śniadania we Lwowie serwowane są do godziny 10:00, a nie 10:30.
 

 
Standardowe menu to m.in. hamburger, cheesebruger, podwójny cheesebruger i genialny w swojej prostocie cheesebruger z bekonem, McWrap i McWrap z rybą, McNuggets po 6 i 9 sztuk, McChicken, BigMac,  Big Tasty, Ari Burger, McWrap z wołowiną, McRoyal, Filet-o-fish, Chicken Premier i serki panierowane. W McCafe kupić można m.in. mrożona kawę Amaretto macchiato, cappucino, kawę po wiedeńsku i mrożoną latte.

 

Dodatkowo poza standardowymi pozycjami w menu pojawiają się również sezonowe kanapki tematyczne, a w McCafe również sezonowa kawa (obecnie, latem 2017 to różne kawy z syropem lychee). Interesujące jest to, że w menu McCafe oferowane są również croissanty na słono podobne do tych z Lviv Croissants.
 

Kilka słów warto poświęcić samemu wyglądowi lokali. Dla mieszkańców dużych miast takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław wizyta w części lwowskich McDonald’s może być szokiem. O ile te w centrum zbytnio nie różnią się wystrojem, tak chociażby lokal przy Pełtewnej to już wystrój żywcem przeniesiony z polskich lokali sprzed 15 lat.

 

Nie ma tu chociażby kiosków do samodzielnego zamawiania jedzenia, ani tablic z numerkami, które wyświetlają wydawane obecnie zamówienia. McDonald’s przy Akademickiej dysponuje jednak bardzo ciekawym i wartym szerszego kopiowania rozwiązaniem. W nocy nie trzeba wchodzić do środka, by złożyć zamówienie. Wystarczy podejść do okienka McExpress.
 

 

Ceny w McDonald’s na Ukrainie

Dla przyjeżdżających tu Polaków jest tanio. Big Mac kosztuje 45 UAH (6.16 zł), McChicken 43 UAH (5.89 zł), a BigTasty 44 UAH (6.02 zł). Droższa jest kanapka z rybą – 73 UAH (10.00 zł). Tost z serkiem camambert kosztuje 47 UAH  (6.44 zł). Tortille znane u nasz jako McWrap sprzedawane są tu jako Roll. Dostępne są z kurczakiem, wołowiną i rybą. Każdy wariant po 51 UAH (6.98 zł). McZestawy z większymi kanapkami kosztują 74 UAH w wersji podstawowej  (10.13 zł) i 79 UAH w wersji powiększonej (10.82 zł).

 

Mała kawa espresso kosztuje tu 16 UAH (2.19 zł), za duże americano płacimy 24 UAH (3.29 zł). Tyle samo za cappucino i latte. Cola, Fanta i Sprite kosztują tu 16, 20 i 22 UAH odpowiednio w wersji małej, średniej i dużej (2.19, 2.74 i 3.01 zł).

 

Jeśli szukacie nieco bardziej wyszukanych miejsc to polecamy któryś z lokali, który umieściliśmy na liście najlepszych restauracji we Lwowie. Sprawdzić możecie też najlepsze kawiarnie we Lwowie.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

Stacje benzynowe na Ukrainie – dobre stacje, ceny paliw, jakość paliwa (AKTUALIZACJA)

Cafe Tramwaj w Tarnowie
Cafe Tramwaj w Tarnowie. Kawiarnia w tramwaju w Tarnowie

Co oznacza stan wojenny na Ukrainie. Czy bezpiecznie jechać do Lwowa?

Zamknij