Tani parking strzeżony we Lwowie ul. Władimira Korolenki 8A

Tani parking strzeżony we Lwowie ul. Władimira Korolenki 8A

Jeśli jedziecie autem na Ukrainę to po dojechaniu do Lwowa samochód trzeba gdzieś zaparkować. Tanio i blisko centrum Lwowa zaparkujecie na parkingu strzeżonym przy ulicy Korolenki. Przy okazji zwiedzić możecie dwa ciekawe zabytki.

 

Parking zlokalizowany jest w odległości około 700 metrów od płyty lwowskiego Rynku. Piechotą to około 10-15 minut ponieważ idąc po samochód musicie wchodzić lekko pod górę. Na parkingu strzeżonym przy Korolenki 8A we Lwowie auto zostawicie po wcześniejszym opłaceniu z góry pożądanego okresu postoju. Po pozostawieniu pojazdu ochroniarzowi w budce podaje się dane samochodu i jego właściciela. Przy wyjeździe, jeśli w budce dyżurować będzie ochroniarz inny od tego, któremu zostawiliście samochód, dokument trzeba będzie okazać. Nie chroni to w pełni przed kradzieżą auta bo przecież stracić można i dokumenty, ale lepsze to niż parking bez takich środków bezpieczeństwa. Ochrona ta wystarczy do uchronienia nas przed kradzieżą polskiej tablicy rejestracyjnej.

 

Parking strzeżony przy Korolenki we Lwowie jest jednym z tańszych parkingów. Doba stania kosztuje jedynie 70 UAH (10,10 zł). Błotnisty plac ogrodzony siatką na pierwszy rzut oka nie budzi zbyt wielkiego zaufania, ale zdarzyło nam się tu zostawiać już kilka samochodów i nigdy nie złego im się nie przytrafiło. Zaletą parkingu jest niewielka odległość od centrum, ale jeśli macie nieco lepszy samochód warto sprawdzić lokalizacje pozostałych strzeżonych parkingów we Lwowie. Czasem warto dopłacić te 8 złotych dziennie i mieć zapewnione jeszcze większe bezpieczeństwo.

 
Wybierasz się do Lwowa? Sprawdź oferty noclegów:


Booking.com


 

Parking przy Korolenki oznaczony jest na większości map rozdawanych turystom w punktach informacji we Lwowie i łatwo do niego dojechać. Znajdziecie go też używając Google Maps. W razie potrzeby – poniżej jego kolejne zdjęcie z usługi Google Street View.

 

 

W niewielkiej odległości od parkingu strzeżonego znajduje się Cmentarz Łyczakowski. Dużo bliżej (na tej samej ulicy) jest też świątynia rzymskokatolicka pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która obecnie użytkowana jest przez adwentystów. Parę kroków od niej zobaczyć możecie zbudowaną w latach 1897-1899 cerkiew św. Jerzego. Wracając w stronę Rynku przejdziecie niedaleko polecanej przez nas kawiarni Cabinet.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy