Lwów walczy z kleszczami. W przyszłym tygodniu uwaga na miejskie parki

Mamy wiadomość dla tych, którzy chcieli spędzić końcówkę lata w którymś z lwowskich parków – w przyszłym tygodniu lepiej nie wybierać się do miejskich parków we Lwowie. W obwodzie lwowskim problemem tego lata stały się zachorowania na boreliozę. Ratusz informuje o planowanym przeprowadzeniu oprysków na kleszcze w parkach we Lwowie.

 

W przyszłym tygodniu akcja oprysków będzie prowadzona w kilku najważniejszych parkach we Lwowie. 10 września przeprowadzona zostanie w okolicach parku Wysoki Zamek, parku 700-lecia Lwowa między Hołoskiem a Zamarstynowem, w parku leśnym na Zamarstynowie oraz – co bardziej interesuje turystów – w Parku im. Iwana Franki. Następnego dnia opryski zostaną przeprowadzone w parku Stryjskim, Parku Snopkowskim, Parku Żelazna Woda, parku Jana Pawła II i w parku Archanioła Michała przy Stryjskiej. We środę spryskane zostaną również tereny zielone na Majorówce.

 

W czwartek opryski zostaną przeprowadzone w Parku Łyczakowskim, wokół Jezior Piaskowych, w parku Orzechowy Gaj, Skniłowskim, w Parku Bodnarówka oraz w Parku Lewandowskim i Parku Pohulanka. We Lwowie zostaną spryskane również okolice parku na Kortumowej Górze nad Cmentarzem Janowskim, parku Iwana Wyhowskiego, tereny zielone wokół jeziora Lewandowskiego oraz w leśnym parku Biłohorszcze.

 

Ratusz przekonuje, że prowadzone opryski nie są szkodliwe dla ludzi jednak służby miejskie proszą by nie odwiedzać parków przez 72 godziny od momentu przeprowadzenia oprysku. Jeśli więc macie zamiar przyjechać w przyszłym tygodniu do miasta to wypoczynek w parku lepiej zdjąć z listy planowanych atrakcji we Lwowie.

Polecamy również: