Ile dać księdzu po kolędzie? Ile do koperty dla księdza 2023

Ile dać księdzu po kolędzie? Ile do koperty dla księdza 2023

Wizyta duszpasterska czyli popularna kolęda to jeden ze stałych elementów polskiej kultury. Wielu wierzących wyczekujących cały rok na wizytę księdza proboszcza lub jego wysłannika zastanawia się ile dać księdzu na kolędzie. Ile trzeba dać w kopercie? Jaką ofiarę złożyć na kolędzie? Sprawdźmy to!

 

Ile dać księdzu w kopercie po kolędzie? Czy jest jakaś kwota jaka należy się za wizytę księdza?
 
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to ile dać księdzu po kolędzie. Przyjęło się, że wierni składają ofiarę w wysokości “co łaska”. Ile to jest?
 
Według najnowszych ankiet przeprowadzonych pod konie 2022 roku wielu wiernych na kolędę 2023 decyduje się na złożenie ofiary w wysokości do 50 złotych. Część wiernych decyduje się na datek w wysokości między 50, a 100 złotych.
 
Bardzo niewielu ankietowanych decyduje się wspomóc swoją parafię datkiem w wysokości w granicach od 100 do 200 złotych. Ofiary powyżej 200 złotych to w Polsce zdecydowana rzadkość – składa je tylko około 1% osób decydujących się na ugoszczenie kapłana w swoich skromnych progach.
 
Podsumowanie: ile trzeba dać księdzu po kolędzie? Nie ma jednoznacznej kwoty, ani ustalonego cennika. Większość wiernych daje do koperty kwoty w granicach 50-100 złotych. Wyższe datki to już rzadkość.

 
Polecamy również: