Kto to jest ladyboy? Co to jest kathoey w Tajlandii?

Kto to jest ladyboy? Co to jest kathoey w Tajlandii?

Wielu turystów podróżujących do Tajlandii oraz niektórych krajach Azji często spotyka się z pojęciem ladyboy i zastanawia się: kto to jest ladyboy? Czym jest kathoey? Sprawdźmy to!

 

Kto to jest ladyboy? W Tajlandii i niektórych azjatyckich krajach ladyboy to transseksualna kobieta lub mężczyzna, który czuje się kobietą włączając w to sposób zachowania oraz ubioru.
 
W Tajlandii i niektórych krajach Azji popularne i bardzo łatwo dostępne są kuracje hormonalne (dostępne w kraju bez recepty), a także operacje zmiany płci.
 
Często ladyboy posiada męskie narządy płciowe oraz biust, zdarzają się jednak przypadki osób, które przeszły całkowitą transformację! Wiele osób transseksualnych w Tajlandii jest dość otwarta i bez cienia wątpliwości przyznaje się na przykład do posiadania męskich narządów płciowych lub opowiada o swojej przeszłości.
 
W Tajlandii funkcjonuje pojęcie kathoey. Pojęciem tym określa się osoby identyfikujące się z płcią przeciwną. W tajskim pojęciu określenie to można traktować wręcz jako trzecią płeć.

 
Osoby kathoey pracują zwykle w branżach zdominowanych przez kobiety takich jak różnego rodzaju usługi czy obsługa w sklepie, ale nie tylko. Nie biorą udziału w służbie wojskowej z powodów medycznych otrzymując stosowną adnoatację w swojej dokumentacji, której treść jest kontrowersyjna w oczach zachodu.

 
Polecamy również: