Jaki język jest w Argentynie? Po jakiemu mówią w Argentynie?

Jaki język jest w Argentynie? Po jakiemu mówią w Argentynie?

Argentyna to kraj budzący wśród Polaków szerokie zainteresowanie. Ludzie chcący poszerzyć swoją wiedzę o Argentynie często zastanawiają się jaki jest język w Argentynie. Po jakiemu mówią w Argentynie? Jaki jest język urzędowy w Argentynie? Jakie są języki w Argentynie? Sprawdźmy to!

 
Wiele krajów Ameryki Południowej to państwa, których mieszkańcy dysponują szeroką znajomością języka hiszpańskiego. Argentyna nie jest tu wyjątkiem. Warto jednak zauważyć, że oficjalnie Argentyna nie ma żadnego języka urzędowego. W praktyce językiem urzędowym w Argentynie de facto jest język hiszpański.
 
W Argentynie większość obywateli mówi i pisze w języku hiszpańskim. Warto jednak pamiętać, że Argentyna jest jednym z największych krajów świata więc w różnych regionach Argentyny mówi się albo w różnych dialektach języka hiszpańskiego, albo nawet w zupełnie innych językach.
 
Regionalne języki, które można spotkać w Argentynie to język Indian Mapuche czyli mapudungun, język indian z grupy ludów Guarani czyli język guarani, a także język keczua którym posługują się Indianie w Keczua w Andach.
 
Dużo mieszkańców Argentyny posługuje się językiem włoskim, popularna jest mieszanka hiszpańskiego i portugalskiego znana jako portunol. Ze względu na znaczną powojenną emigrację z Niemiec w Argentynie istnieje sporo osób mówiących po niemiecku.
 
W Buenos Aires używana jest forma języka hiszpańskiego znana jako lunfardo. W Argentynie jest też znaczna grupa posługująca się językiem walijskim. Istnieje też grupa osób używających języka plautdietsch.
 
Podsumowanie: jaki jest język urzędowy w Argentynie? Oficjalnie Argentyna nie ma języka urzędowego ale większość mieszkańców porozumiewa się w języku hiszpańskim, który de facto jest językiem urzędowym.

 
Polecamy również: