Czy 11 listopada 2022 można jeść mięso? Czy jest post?

Czy 11 listopada 2022 można jeść mięso? Czy jest post?

11 listopada to każdego roku dzień ważny dla wszystkich Polaków. To święto odzyskania Niepodległości. Wiele osób zastanawia się czy w święto to można jeść mięso. Czy 11 listopada 2022 jest post? Czy można jeść mięso?

 
11 listopada generalnie rzecz biorąc świętujemy rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. To święto państwowe, które w 2022 roku wypada w piątek. Czy jest więc post?
 
Katolicy mają post w piątki więc w 2022 roku teoretycznie wymagane jest zachowanie postu w piątek przez gorliwie wierzących członków Kościoła Katolickiego. Post może jednak zostać odwołany przez biskupów poszczególnych diecezji. Warto pamiętać, że ewentualna dyspensa obowiązuje wyłącznie na terenie danej diecezji więc odwiedzając rodzinę w diecezji w której postu nie uchylono należy zachować post nawet jeśli w naszym domu go nie ma!
 
Podsumowanie: czy 11 listopada można jeść mięso? 11 listopada 2022 roku to piątek więc gorliwie wierzący przed spożyciem tradycyjnego schaboszczaka muszą sprawdzić czy jest dyspensa udzielona przez zwierzchników kościelnych.

 
Polecamy również: