Czy we Włoszech działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Włochy są jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Polacy jeżdżą do Włoch często, a wiadomo, że w czasie wakacji można napotkać problemy ze zdrowiem. Wiele osób zastanawia się czy we Włoszech działa EKUZ. Czy jadąc do Włoch potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? Czy EKUZ działa we Włoszech w 2024 roku? Sprawdźmy to.

 
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala na korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej za granicą Polski i następnie ubieganie się o zwrot kosztów poniesionych na leczenie. Czy we Włoszech możemy z niej skorzystać?
 
Czy we Włoszech działa EKUZ? Tak, jadąc do Włoch możemy korzystać z karty EKUZ u lekarza. Tak samo mogą Włosi jadący na wczasy do Polski.
 
Czy do Włoch potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? To zależy! Warto pamiętać, że EKUZ to nie to samo co ubezpieczenie turystyczne. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli mamy na przykład zamiar uprawiać sporty, warto zainteresować się zakupem ubezpieczenia turystycznego do Włoch.
 
W ubezpieczeniu takim możemy być ubezpieczeni od kosztów akcji ratunkowej, ubezpieczyć bagaż, wykupić OC czy OC sportowe, a nie tylko ubezpieczyć się od kosztów poniesionych na usługi medyczne.
 
Podsumowanie: czy we Włoszech działa EKUZ? Tak, Włochy są jednym z państw które akceptują Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 
Polecamy również: