Czy 2 listopada to święto nakazane? Czy trzeba iść do kościoła?

Czy 2 listopada to święto nakazane? Czy trzeba iść do kościoła?

Uroczystość Wszystkich Świętych wypadająca każdego roku w diu1 listopada to dla wiernych Kościoła katolickiego święto nakazane czyli dzień w którym konieczna i obowiązkowa jest obecność na mszy świętej. 2 listopada to tak zwany dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w kościołach łacińskich. Wiele osób zastanawia się czy 2 listopada to święto nakazane. Czy 2 listopada trzeba iść do kościoła? Czy msza jest obowiązkowa?

 
Jeśli zastanawialiście się czy w Zaduszki trzeba iść do kościoła to mamy dla Was odpowiedni. Zaduszki czyli 2 listopada znany jako Święto Zmarłych nie jest dniem nakazanym czyli nie trzeba iść do kościoła.
 
Powszechnym zwyczajem 2 listopada, a więc i 2 listopada 2021 roku, jest odwiedzanie cmentarzy by posprzątać groby lub zapalić znicze ale nie jest to dzień w którym trzeba iść do kościoła.
 
Podsumowanie: czy 2 listopada to święto nakazane? Czy 2 listopada trzeba iść do kościoła i uczestniczyć we mszy świętej? Nie, 2 listopada to wprawdzie Dzień zaduszny ale obecność na mszy w kościele nie jest obowiązkowa. Na mszę trzeba iść jedynie jeśli 2 listopada to niedziela.

 
Polecamy również: