Wszystkich Świętych jakie kraje. Gdzie jest wolne?

Święto Wszystkich Świętych, obchodzone 1 listopada, jest ważnym katolickim świętem, podczas którego wierni wspominają zmarłych i modlą się za dusze bliskich. 1 listopada czyli Wszystkich Świętych to święto popularne w Polsce ale czy w innych krajach również jest popularne? Gdzie jest Wszystkich Świętych? Czy w innych krajach obchodzi się Wszystkich Świętych? W jakich krajach jest Wszystkich Świętych 1 listopada? Które kraje obchodzą Wszystkich Świętych, a które nie?

Wszystkich Świętych to święto popularne w Polsce ale w większości krajów Europy zwyczaj ten nie jest praktykowany, a jeśli już jest to niekoniecznie dniem wolnym jest 1 listopada. W krajach skandynawskich święto przeniesione jest na sobotę tak by nie paraliżowało codziennego życia i mogli z niego skorzystać tylko chętni. W których krajach w Europie 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy?

1 listopada jest dniem wywodzącym się z religii katolickiej więc krajami w których jest świętowany w Europie są przede wszystkim kraje w których mieszka znacząca liczba wiernych Kościoła katolickiego. 1 listopada jest dniem wolnym w Polsce, we Francji, we Włoszech, w Hiszpanii

Wśród krajów mających wolne 1 listopada jest także Austria, Belgia, Bułgaria, Słowacja, Słowenia, Luksemburg, Litwa, Portugalia, Węgry oraz Chorwacja. Krajem który częściowo świętuje 1 listopada są Niemcy w których w pięciu katolickich landach 1 listopada jest dniem wolnym od pracy i świętowanym świętem, a w pozostałej większości kraju jest zwykłym dniem pracującym. Zwyczaj chodzenia na groby w dniu 1 listopada jest również powszechny na terenach, które zostały Polsce odebrane po II wojnie światowej czyli na przykład we Lwowie.

W niektórych krajach w których dominującym kościołem nie jest Kościół katolicki Wszystkich Świętych może być świętowane w sobotę wypadającą z początkiem listopada ale w większości krajów europejskich nie ma tradycji wybierania się na groby z początkiem listopada.

Polecamy również: