Wjazd dla Polaków na Ukrainę. Co potrzebne? Czerwiec 2021 i dalej

Mamy dobre wiadomości dla tych Polaków, którzy planowali wyjazd na Ukrainę w 2021 roku ale nie chcieli wydawać fortuny na testy wymagane do tej pory na granicy. Od czerwca 2021 roku zmieniają się zasady wjazdu na Ukrainę. Jaki test potrzebny jest na Ukrainę? Czy możliwy jest wjazd na Ukrainę dla zaszczepionych? Czy jest kwarantanna?


 
Ukraińskie władze złagodziły zasady symbolicznej kwarantanny. Wśród złagodzonych przepisów znalazła się m.in. możliwość prowadzenia lokali gastronomicznych przez całą dobę (do tej pory z krótką przerwą na lockdown działały normalnie cały czas tyle, że nie nocą). Polaków wybierających się w 2021 roku do Lwowa i na Ukrainę ucieszy inna zmiana przepisów.
 
Wśród złagodzonych przepisów znalazły się też nowe zasady wjazdu na Ukrainę. Teraz nie jest już wymagany drogi test PCR. Możliwy jest wjazd na Ukrainę z testem antygenowym wykonanym maksymalnie na 72 godziny przed wjazdem na Ukrainę. Czy na Ukrainę potrzebny jest test? Niekoniecznie.
 
Osoby w pełni zaszczepione mogą pojechać na Ukrainę z dokumentem potwierdzającym pełne szczepienie preparatami uznawanymi za szanowaną przez niektórych organizację WHO. Nie zmieniła się jednak konieczność posiadania ubezpieczenia zdrowotnego na Ukrainę pokrywającego koszty leczenia.
 
Jakie dokumenty potrzebne są dla dziecka? Poza zwykłymi dokumentami koniecznymi do wyjazdu na Ukrainę dzieci poniżej 12. roku życia nie potrzebują ani testów, ani kwarantanny ani szczepień.
 
Jak widać normalny wyjazd na Ukrainę wciąż nie jest jeszcze możliwy ale zasady wjazdu od czerwca 2021 roku są zdecydowanie mniej restrykcyjne niż do tej pory. Oczywiście wszystko może się zmienić.

 
Warto przeczytać również: