Co robić we Lwowie zimą. Top 5 nietypowych atrakcji

Zimowy wyjazd do Lwowa to coś co polecamy każdemu od lat. Lwów w zimie to tanie i spokojne miejsce. Jakie atrakcje zimowe czekają na turystów przyjeżdżających do Lwowa? Oto ciekawe miejsca i atrakcje we Lwowie, które warto zobaczyć w zimie. Przy okazji przypominamy też, że Sylwester we Lwowie nie jest za dobrym pomysłem.

 


Jarmark świąteczny we Lwowie

Jarmarki świąteczne w Europie Zachodniej rozstawiają się zwykle w okolicach drugiej połowy listopada. W krajach w których dominuje obecnie religia prawosławna jest nieco inaczej. Jarmark świąteczny we Lwowie startuje nieco później, ale też trwa dłużej – zwykle od połowy grudnia do drugiej połowy stycznia. Jarmark we Lwowie podzielony jest na dwie części, oferujące jednak dość podobny asortyment. Część budek stoi na dawnych Wałach Hetmańskich przed dawnym Teatrem Wielkim, a pozostała część rozstawiana jest na płycie Rynku we Lwowie. Jarmark świąteczny we Lwowie jest jednym z najtańszych jarmarków w Europie. Tu więcej informacji o jarmarku świątecznym we Lwowie.

 


Jarmark świąteczny koło Pałacu Sztuki

Jeszcze przed klasycznym jarmarkiem bożonarodzeniowym we Lwowie z początkiem grudnia odpala się inny jarmark, organizowany torchę dalej od Rynku. W okolicy Pałacu Potockich rozstawiane są kramy, których główną atrakcją są nie pamiątki ze Lwowa, czapki czy kubki, a jedzenie. Jarmark BBQ startuje wcześniej i podobnie jak ten główny, również kusi cenami znacznie niższymi niż w jakimkolwiek innym mieście w Europie.

 
jesień zima we lwowie

 


Lodowisko na Rynku

Niewątpliwie największa zimowa atrakcja Lwowa to lodowisko ustawione nie byle gdzie, bo na płycie Rynku. Lodowisko w centrum Lwowa działa od grudnia aż do marca, więc czasu na pojeżdżenie na łyżwach jest wyjątkowo dużo. Lodowisko czynne jest codziennie od 10 do 22:00 czasu lokalnego. W jednym z poprzednich materiałów piszemy więcej na temat zimowego lodowiska na Rynku we Lwowie. Oczywiście nie jest to jedyne lodowisko we wspaniałym mieście. We Lwowie na łyżwach można pojeździć również np. w centrum handlowym King Kross Leopolis przy Stryjskiej, kompleksie sportowym Medyk w okolicy Parku Studenckiego. Lodowisko pod gołym niebem rozstawione jest przy bazarowym kompleksie handlowym Rynek Południowy

 


Roraty i pasterka w Katedrze Łacińskiej

Popularna Katedra Łacińska czyli Bazylika Archikatedralna pw. Wniebowzięcia NMP to jedna z niewielu ostoi polskości we Lwowie. Przyjeżdżając zimą do Lwowa warto zainteresować się roratami i pasterką w Wigilię lub świątecznymi mszami w Katedrze Łacińskiej. To już jedna z naprawdę ostatnich możliwości by obcować z polskim Lwowem.

 

 


Obchody prawosławnych świąt Bożego Narodzenia

Nie sam jarmark we Lwowie jest ciekawym wydarzeniem. We Lwowie ciekawa jest również możliwość podwójnego świętowania świąt Bożego Narodzenia. Na te prawosławne można przyjechać w styczniu i zobaczyć wiele wydarzeń związanych z obchodami od koncertów przed operą, aż po świąteczne koncerty w filharonii, coroczną procesję spod Ratusza w dniu 6 stycznia czy Święto Dyni czy festiwal kolend.

 


 

Polecamy również: