Czy w Sylwestra jeżdżą autobusy? Czy jeżdżą tramwaje i komunikacja miejska?

Czy w Sylwestra jeżdżą autobusy? Czy jeżdżą tramwaje i komunikacja miejska?

Wiele informacji medialnych w tym roku sprawiło, że wiele osób zastanawia się czy w Sylwestra jeżdżą autobusy. Czy autobusy i tramwaje kursują w Sylwestra 2020 roku? Czy komunikacja miejska jeździ w Sylwestra? Sprawdźmy to.
 

W mediach wiele mówiło się o możliwości wprowadzenia godziny policyjnej przez rządzących. Rządzący po czasie stwierdzili, że godziny policyjnej w Sylwestra nie będzie ale za to będzie zakaz przemieszczania się poza niektórymi wyjątkami. Czy oznacza to, że w Sylwestra nie jeżdżą autobusy i tramwaje?
 
Wystarczy rzut oka na rozkłady lokalnych przewoźników by dowiedzieć się czy autobusy kursują czy nie. Jeśli popatrzymy na przykład rozkład jazdy tramwajów i autobusów w Krakowie to zauważyć można, że przez większość dnia tramwaje i autobusy kursować będą normalnie.
 
Sylwester nie jest świętem i dniem ustawowo wolnym od pracy i przez większość część dnia życie w Sylwestra toczy się zwykłym torem dlatego też zarwno w czasie porannego jak i popołudniowego szczytu tramwaje i autobusy funkcjonują normalnie w większości miast.
 
Patrząc na rozkład jazdy w Krakowie widać, że wieczorem kursy tramwajów i autobusów będą odbywały się nieco rzadziej, niż zwykle. Oznacza to, że autobusy i tramwaje jeżdżą w Sylwestra ale z mniejszą częstotliwością niż w dni normalne. W Warszawie w komunikatach czytamy, że większość kursów odbywa się według kursowania z rozkładu jazdy dnia powszedniego.
 
A czy autobusy jeżdżą w Nowy Rok? Tak, również jeżdżą ale Nowy Rok to święto i dzień ustawowo wolny od pracy, więc zwykle kursują według rozkładu świątecznego. Wszelkie konkretne informacje o rozkładach jazdy w Sylwestra i Nowy Rok znajdują się na stronach poszczególnych przedsiębiorstw komunikacji publicznej.

 
Polecamy również: