Ile kosztuje wyciąg w Szczawnicy na Palenicę?

Szczawnica jest popularnym kurortem słynącym m.in. z wielu różnych wód mineralnych, ale nie tylko. Jedną z atrakcji w Szczawnicy jest kolejka linowa na Palenicę. Ile kosztuje kolejka na Palenicę w Szczawnicy? Ile kosztuje bilet w jedną stronę, a ile w dwie?

 
Cennik biletów na Palenicę zależny jest od tego czy wybieramy się w sezonie wysokim czy w sezonie niskim, ale większość osób interesuje raczej tylko koszt wjazdu na Palenicę w sezonie wysokim, więc takim się dziś zajmiemy.

 
Normalny bilet w jedną stronę kosztuje 15 złotych, a w dwie strony 20 złotych. Bilet normalny muszą mieć osoby od 27 do 64 roku życia. Bilet ulgowy obowiązuje dla emerytów 65+ i od 5 do 26 roku życia. Ten jest nieco tańszy.

 
Bilet ulgowy na kolejkę w Szczawnicy kosztuje 12 zł za jedną stronę oraz 16 złotych za wjazd w dwie strony. Bilet ulgowy mogą używać dzieci, młodzież szkolna, studenci i osoby po 65 roku życia. Ulgowy obowiązuje też na kartę EURO 26 czy legitymację ISIC.

 
W okolicy da się pojeździć na nartach korzystając z narciarskich wyciągów Szafranówka. Dodatkową atrakcją jest czynny również latem tor saneczkowy Zjeżdżalnia Grawitacyjna Palenica. Palenica to położony koło Szczawnicy szczyt wznoszący się na wysokość 722 metrów nad poziomem morza. Zorganizowano tu Stację Narciarską Palenica z trasami. Latem można wjechać kolejką, by oglądać widok na okolicę.

 
Polecamy również: