Polecane restauracje we Lwowie według Salt Awards 2019

Salt Awards to organizowany od kilku lat narodowy konkurs branży restauracyjnej powstały w 2013 roku. Z początkiem grudnia opublikowano wyniki plebiscytu na rok 2019. Oto najlepsze restauracje na Ukrainie według rankingu Salt. Sprawdzamy też jakie kawiarnie i restauracje ze Lwowa znalazły się w gronie najlepszych restauracji na Ukrainie. Jakie restauracje we Lwowie to polecane restauracje według Salt w mieście nad Pełtwią?

 
W tegorocznej edycji konkursu nominowanych było 187 kawiarni i restauracji z 23 miast Ukrainy. Uczestników podzielono na 18 najróżniejszych kategorii.
 

Oto zwycięzcy każdej z nich: najlepsza kawiarnia – Foundation Coffee Roasters w Odessie, najlepsza restauracja mięsna BEEF meat & wine w Kijowie, najlepsza restauracja rybna Odessa Restaurant w Kijowie, najlepsza restauracja ukraińska Kanapa w Kijowie, najlepsza kuchnia narodowe Chichiko w Kijowie, najlepsza cukiernia Milk Bar w Kijowie, restauracja z najlepszą kartą win Vino e Cucina w Kijowie, najlepsza restauracja piwna This is pivBar w Kijowie, najlepsza nowa restauracja Rynochnyie Otnosheniva w Dnipro, najlepszy bar Benedict Daily Bar w Charkowie, najlepsza miejska kawiarnia Dizyngoff w Odessie, najlepsza restauracja hotelowa Comme il Fault w Hotelu InterContinental w Kijowie, najlepsza country restaurant Fabius w Kijowie, najlepszy pub Varvar w Kijowie, najlepsza piekarnia Zhyvvy Khlib we Lwowie, najlepszy street food Bozhestvennyy Tako w Odessie, najlepsza restauracji Azjatycka Spicy no Spicy w Kijowie, najlepsza winiarnia Win Bar w Kijowie. Przeprowadzono również otwarte internetowe głosowanie na najlepszą nową restaurację. W dodatkowej kategorii największym uznaniem cieszyła się restauracja Mysli Vsluh w Charkowa.

 
Przedstawiamy również listę finalistów ogólnokrajowego konkursu Salt 2019 wyłącznie ze Lwowa.

 
W kategorii najlepsza kawiarnia znalazł się jeden lwowski lokal – Świat Kawy. Wśród najlepszych mięsnych restauracji znalazły się dwa lokale ze Lwowa – Mons Pius uważany przez nas za jedną z najlepszych knajp we Lwowie oraz Arsenal. Ribs and spirits za którym nie przepadamy. Najlepszą restauracją z ukraińską kuchnią została wybrana Restauracja Baczewskich, a najlepszą cukiernią Confiserie JUST. Wśród restauracji z najlepszym wyborem win znalazła się fenomenalna lwowska restauracja Park. Art of rest.

 
Restauracja Mons Pius, Lwów
 
W gronie najlepszych restauracji piwnych znalazł się Teatr Piwa Prawda oraz Chmielny Dom Roberta Domsa. W kategorii najlepsza nowa restauracja znalazły się dwa lokale ze Lwowa – Pretty High Kithen oraz ciekawa Daily Dose of mmm położona nieco dalej od centrum, a więc wolna od turystów.

 
W kategorii najlepszy bar znalazł się lwowski bar Libraria należący do lwowskiej sieci restauracji Restaron. Kategoria najlepsza kawiarnia miejska to Centaur, w naszym odczuciu wybór nieco dyskusyjny.

 
Restauracja Mon Chef, Hotel Astoria, Lwów
 

W gronie najlepszych restauracji hotelowych wyróżniono w 2019 roku wspaniałą restaurację Mon Chef z Hotelu Astoria oraz Armata z Citadel Inn, obydwie znajdujące się na naszej liście polecanych restauracji we Lwowie.

 

W gronie wyróżnionych pubów znalazł się Kumpel Gastropub, wśród najlepszych piekarni lokale Żywy chleb i Pekar ze Lwowa. Reprezentanta Lwowa znaleźć możemy także w kategorii najlepsza restauracji azjatycka. Tu według jury wybór padł na lwowskie Americano.

 


 

Polecamy również: