Tylko we Lwowie: ubikacja turecka nawet w popularnym barze

Żeby na własne oczy zobaczyć turecką ubikację wcale nie trzeba kupować wycieczki do Antalii ani jechać do Włoch, wystarczy wyjazd do Lwowa. W wielu byłych republikach radzieckich, a więc również na Ukrainie, w niektórych miejscach wciąż można spotkać liczne relikty minionych czasów. Jednym z tych reliktów jest kucana ubikacja. Jak się z takiej korzysta i gdzie można ją spotkać na Ukrainie?

 
Lwów od kilku lat szturmowany jest przez turystów. W mieście powstały wysokiej klasy dobre restauracje i kawiarnie na wysokim poziomie, przez lata miasto dorobiło się kilku już 5-gwiazdkowych hoteli, a w wkrótce dorobi się nawet bezpośredniego połączenia kolejowego za pośrednictwem europejskich torów do Polski. Mimo znacznego rozwoju relikty komuny wciąż bywają widoczne we Lwowie i na całej Ukrainie.
 

 
Na ubikację kucaną można nadziać się nie tylko odwiedzając toalety na uniwersytecie czy w niektórych budynkach użyteczności publicznej. Można spotkać ją nawet kilka kroków od Rynku w popularnym barze. Udając się do lokalu mniej popularnego wśród turystów czy bardziej zamożnych mieszkańców można trafić na… “dziurę w ziemi” zamiast standardowej muszli klozetowej znanej w większości krajów. Ta widoczna we wpisie to toaleta, która zaskoczyła nas kiedyś w popularnym i całkiem niezłym pubie.
 
Na podobne kwiatki można naciąć się nawet w stolicy Ukrainy. Zwolennicy ubikacji tureckich uważają, że ten sposób wypróżniania jest sposobem zdrowszym i nie powodującym tak zwanych złogów w jelitach, a same ubikacje uważane są za bardziej higieniczne, tańsze i łatwiejsze w myciu. Też należycie do grupy zwolenników tureckich kibelków?

 


 
Polecamy również: