Ile kosztują taksówki we Lwowie na Ukrainie? Ceny przejazdów taxi

Po opisie cen Ubera we Lwowie oraz historii i cen w komunikacji miejskiej, a także wynajmu rowerów przyszła pora na taksówki we Lwowie. Ile kosztuje taxi we Lwowie? Jak wyglądają samochody? Jak zamówić taksówkę w mieście i jaką korporację taksówkarską we Lwowie wybrać? Sprawdzamy.

Taksówek we Lwowie – tych legalnych i mniej legalnych – jest przynajmniej kilka tysięcy. Nie wszystkie pojazdy wyposażone są w taksometry dlatego też często z taksówkarzami – zwłaszcza tymi zgarniętymi z ulicy – opłatę za kurs lepiej negocjować jeszcze przed wyruszeniem w drogę.

Nie wszystkie pojazdy na Ukrainie są oznakowane w widoczny sposób znany z naszych ulic. Reklam i logotypów na samochodach jest niewiele. Najczęściej to po prostu zwykły samochód osobowy z kogutem z napisem taxi na dachu.

Jak w każdym dużym mieście we Lwowie należy uważać na uczciwość taksówkarzy. Zwłaszcza tych z okolicy dworca kolejowego. Ze względu na niskie ceny we Lwowie oszustwo w mieście nad Pełtwią nie będzie niczym zbytnio dotkliwym dla kieszeni, ale po co dawać się oszukiwać? Dotyczy to przede wszystkim kierowców tańszych korporacji taksówkowych. Jeśli kierowca wyczuje, że nie znacie miasta i dodatkowo rozmawiacie po polsku to cena wyższa, niż być powinna wręcz murowana.

Ceny taksówek we Lwowie

We Lwowie wyszczególnić można bardzo wiele korporacji taksówkarskich. Różnią się one – co oczywiste – cenami, ale nie tylko. Niektóre z firm zatrudniają kierowców jeżdżących dość starymi samochodami. Nie wszystkie są czyste, nie wszystkie mają szyby w całości i nie wszyscy kierowcy są mili.

W korporacji Nasze Taxi minimalna cena za przejazd taksówką to 50 UAH (około 4 złote 80 groszy za przejazd do 2 kilometrów). Każdy następny przejechany kilometr w mieście kosztuje 7 UAH czyli około 68 groszy.

Dodatkowo dopłaca się za wyjazd auta poza granice miasta, zamówienie samochodu o nadwoziu kombi, auto z klimatyzacją oraz przewóz zwierząt (10 UAH) oraz za… zamówienie taksówki chociażby pod centrum handlowe King Cross. Firma umożliwia zamówienie taksówki online oraz dysponuje numerami we wszystkich większych ukraińskich sieciach komórkowych.

Korporacja Econom Taxi we Lwowie liczy sobie 49 UAH za pierwsze 2 kilometry i po 8 UAH za każdy następny kilometr. Za wynajem busa stawka za pierwsze kilometry to 100 UAH (niecałe 10 zł) i 10 AH za każdy następny kilometr. Podobnie jak w Nasze Taxi sieć dysponuje wieloma numerami dla abonentów różnych sieci komórkowych.

Jeśli te ceny są dla Was za wysokie proponujemy wariant dla ryzykantów. Korporacja Taxi Lviv jest dużo tańsza.

Obecnie lotnisko we Lwowie jest nieczynne. Gdy powróci do działania działać będzie na nim korporacja Aero Express umożliwiająca przejazd taksówką z lotniska do centrum.

Po odbyciu wielu kursów w różnych korporacjach taksówkarskich wzywanych zarówno telefonicznie jak i z ulicy zdecydowaliśmy się na korzystanie we Lwowie z usług Lviv Hotel Taxi. Korporacja ta współpracuje z większością najbardziej luksusowych hoteli we Lwowie, a jej ceny wcale nie powalają na kolana w porównaniu do cen w Polsce. Oczywiście najtaniej we Lwowie jeździć Uberem. Tutaj cennik Ubera we Lwowie w 2024 roku.

Zaletą Lviv Hotel Taxi są uprzejmi kierowcy, operatorzy mówiący po angielsku oraz czyste i dość nowe samochody, a także możliwość wezwania taksówki chociażby przez Skype. Wielu kierowców umożliwia też opłaty kartą. Firma udostępnia samochody osobowe, VAN-y, minibusy, autobusy 30-miejscowe oraz autobusy dla 50 pasażerów.

Taksówki we Lwowie podsumowanie

Ceny taksówek we Lwowie są tak niskie, że widząc je po raz pierwszy w życiu aż ciężko w nie uwierzyć. Oszczędzanie i szukanie najtańszej korporacji we Lwowie nie ma większego sensu, aczkolwiek z taksówek w mieście korzystamy jedynie wtedy, gdy nie da się znaleźć przejazdu w Uberze. Uber we Lwowie polecamy z całego serca.

Minimalna stawka za przejazd Uberem to zwykle 50 UAH, a samochody są dość nowe, a kierowcy uprzejmi. Zaletą Ubera jest jednak to, że kierowca nie ma żadnej możliwości, by was oszukać. Nawet jeśli przyjechaliście autem do Lwowa to ze względu na zły stan ulic we Lwowie lepiej zostawcie go na parkingu strzeżonym i korzystajcie z tego, że kto inny niszczy sobie zawieszenie. Tak jak i w Krakowie czy Warszawie Uber jest atakowany przez lokalnych taksówkarzy. Widoczny na filmie protest to kolejny argument za tym, by wybierać Ubera.

Uwaga – jeśli w niedzielę kierowca nie chce przewieźć Was przez Wały Hetmańskie nie oznacza to wcale, że jest oszustem i ma zamiar nabić sobie dodatkowe kilometry. W niedzielę główna, reprezentacyjna ulica Lwowa jest zamknięta dla ruchu samochodów, Ubera i większości taksówek. Dodatkowo warto przypomnieć, że we Lwowie obowiązuje godzina policyjna w czasie której większość taksówek nie kursuje.

Polecamy również:


 

4 komentarze do “Ile kosztują taksówki we Lwowie na Ukrainie? Ceny przejazdów taxi”

  1. dlatego płace są inne we Lwowie więc i ceny niższe to należy dodać ….ale jak przyjedziesz do Lwowa już na Dworcu zapytają cię gdzie chcesz jechać i zaproponują cenę w złotówkach ….miesiąc temu byliśmy w 6 osób zawieżli nas do Motelu za 5 zł od osoby dla nas tanio a i oni zarobili ….z powrotem jechaliśmy marszrutką co polecam doznania niezapomniane i koszt z Motelu do dworca wyniósł 42 grosze … to samo z Cmentarza Orląd Lwowskich polecam zakup mapy i przemieszczanie sie tym środkiem

  2. Wielokrotnie wspominaliśmy przy okazji różnych tekstów, że średnia pensja we Lwowie nie przekracza 625 złotych, ale turystów interesuje ile muszą zapłacić, a nie ile kto zarabia :). Przejazd z Dworca do Hotelu George nie powinien kosztować więcej, niż 5-6 złotych za cały samochód. Taksówkarze przy dworcu to oszuści i naciągacze. Co do busów to różnimy się opinią – przejazd tramwajem czy autobusem we Lwowie to dobra jednorazowa przygoda, ale nie polecamy tego środka transportu. Po co skoro taksówka z Hotelu George pod Operę kosztuje 3 złote :)

  3. Potwierdzam niskie ceny . w wakacje za 200 UAH wzięłam sobie taksówkarza co mowil po polski zeby pokazal najciekawsze miejsca w mieście bez taksometru .. Warto korzystac poki we lwowie jest tanio

  4. Uber obecnie wyświetla wycenę przejazdu przed zamówieniem kursu. Tak więc, jeśli brakuje kierowców Ubera (co mi się nie zdarzyło) i chemy pojechać taksówką, można się posłużyć tą wyceną aby wiedzieć jaką kwotę mamy wynegocjować z taksówkarzem.

Możliwość komentowania została wyłączona.