Lwowska Manufaktura Czekolady – najlepsza i jedyna kawiarnia w Truskawcu

Stali Czytelnicy bloga wiedzą dobrze, że nie jesteśmy fanami Lwowskiej Manufaktury Czekolady. Będąc na wakacjach w Truskawcu nie mieliśmy jednak wyjścia – oddział Lwowskiej Manufaktury Czekolady to jedna z najlepszych kawiarni w Truskawcu. Najlepszych bo konkurencji praktycznie nie ma. Jakie jest menu i ceny w kawiarni Lwowska Manufaktura Czekolady?

 

Najpierw wybraliśmy się do lokalu o wdzięcznej nazwie Italiano niedaleko wyburzonego niedawno pensjonatu sióstr Bazylianek (Służebniczek) w którym zamordowano posła Tadeusza Hołówkę w poszukiwaniu kawy. Szybki rzut oka na ogródek sprawił, że chęci na kawę odeszły ale postanowiliśmy wejść do środka. Włoskie produkty w gablotce dały nadzieję, że kawa będzie przynajmniej dobra. Niestety nie była. Trafiła do kosza.

 
Lwowska Manufaktura Czekolady
 

Następnie udaliśmy się w stronę centralnego deptaku będącego jedną z atrakcji Truskawca by spróbować szczęścia w jednej z budek. Kawa kosztowała zaledwie 30 UAH i trafiła do najbliższego śmietnika.

 

Później kupiliśmy kawę ze stoiska z kawą przy kramach w okolicy głównego deptaku. Skończyła tak samo jak dwie poprzednie. Idąc dalej mijając wille Zofia, Pod Matką Boską, a następnie kościół i pomnik Jana Pawła Drugiego, willę Postój i Goplanę dotarliśmy do oddziału popularnej lwowskiej sieciówki. Na dole drewnianego budynku mieści się sklep z asortymentem znanym m.in. ze Lwowa i z Krakowa. Na górze – kawiarnia ze stolikami również na balkonie i tarasie.

 
Lwowska Manufaktura Czekolady
 

W lecie 2019 roku to jedyna kawiarnia z prawdziwego zdarzenia w Truskawcu. W większości pozostałych miejsc kawa smakuje jak mielona kawa zalana wrzątkiem lub co najwyżej kawa z ekspresu przelewowego.

 

 


Lwowska Manufaktura Czekolady – klimat

Lokalom Manufaktury Czekolady nie można odmówić niezłego wyglądu i kreatywności. Lokal w Truskawcu nie jest wyjątkiem. Kawiarnia zlokalizowana w drewnianym domu wtapia się w klimat przedwojennych willi wznoszonych w zakopiańskim stylu. Dół standardowo to miejsce na sklep ale czekolada z Lwowskiej Manufaktury Czekolady nie może równać się z czekoladą belgijską, szwajcarską czy włoską. Jest gorsza jakościowo ale za to nieporównywalnie tańsza.

 
Lwowska Manufaktura Czekolady
 

Kawiarnia znajduje się na piętrze. Za sprawą przeszklonych ścian czuć tu bardzo dużą przestrzeń. Wnętrze jest gustowne i przestronne. Obsługa nie jest na najwyższym poziomie i w zależności od tego kto obsługuje można poczuć się tu dwojako.

 

Raz wszystko było w porządku, innym razem czuliśmy się jakbyśmy w czymś tu przeszkadzali zwłaszcza mówiąc po polsku. O podobnych wrażeniach można przeczytać w opiniach wystawianych lokalowi przez osoby mówiące po rosyjsku.

 
Lwowska Manufaktura Czekolady
 

Tutaj menu i ceny nie różnią się od tych ze Lwowa. Nie trzeba być tytanem intelektu by wywnioskować, że w menu znajduje się czekolada. Gorąca czekolada to koszt 50 UAH – dostępna biała, gorzka i mleczna. Czekolada z bitą śmietaną za 65 UAH. W menu również dodatki do kawy takie jak owoce, orzechy czy pianki – 7 UAH za dodatek.
 


 ;

Kawa latte kosztuje tu zaledwie 35 UAH, cappuccino 38, a kawa z syropem waniliowym 35 UAH. Latte z czekoladą lub kawa mrożona z czekoladą po 50 UAH. W ofercie także gofry za 40 UAH i desery lodowe po 36 UAH.

 

Lwowska Manufaktura Czekolady to sieciówka mająca grubo ponad 40 lokali na całej Ukrainie w tym w miastach takich jak Lwów, Kijów czy Odessa. Jak to w sieciówkach bywa większość z nich posiada podobny asortyment, identyfikację wizualną i ceny. Jesteśmy kilka lat przed transformacją Truskawca w turystyczną miejscowość z prawdziwego zdarzenia. Na chwilę obecną Lwowska Manufaktura Czekolady w Truskawcu jest jedyną kawiarnią z prawdziwego zdarzenia, w przeciwieństwie oczywiście do Lwowskiej Manufaktury Czekolady we Lwowie, która ma znaczną konkurencję.

 

Polecamy również: