Czy we Lwowie jest metro? Nie do końca

Osoby lubiące uprawiać sport ekstremalny w postaci jazdy środkami komunikacji publicznej na Ukrainie czasem zastanawiają się czy we Lwowie jest metro. O metrze usłyszą też wszyscy, którzy zamiast prywatnym busem lub taksówką chcą dojechać marszrutką ze Lwowa na piesze przejście graniczne Medyka-Szeginie. Czy we Lwowie jest metro? Czym jest Metro we Lwowie?

 
We Lwowie nie ma systemu metra w którym mogliby schronić się mieszkańcy w razie ataku. Listę miejsc będących schronami można zobaczyć na oficjalnej mapie przygotowanej przez przedstawicieli miasta na oficjalnej stronie city-adm.lviv.ua.

 

Bylem na weekend majowy we Lwowie a przyjechałem marszrutką z Medyki, Szegini. Kto to widział żeby to się zatrzymywało jadąc od granicy koło dworca we Lwowie, a w druga stronę żeby dojechać tym samym też do granicy to trzeba wyjechać na obrzeża 4 km od dworca. Kilkanaście osób pytałem a oczywiście ja ukraiński ни хуя, i mówili o Metro. A gdzie k***a metro we Lwowie. A to jakiś j***ny supermarket na wypizdowie. W***iłem się – czytamy we wpisie jednego z użytkowników serwisu Wykop.pl

 
Na wstępie trzeba odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Odpowiedź jest twierdząca – we Lwowie jest metro, a nawet trzy. Tym najbardziej interesującym polskich turystów jest klub Metro we Lwowie znajdujący się niedaleko ul. Zielonej. Klub działa od poniedziałku do niedzieli przez cały tydzień. Wstęp do klubu w weekendy kosztuje 100 UAH dla mężczyzn i 60 dla kobiet. W tygodniu 50 UAH dla mężczyzn, a dla kobiet za darmo. Klub ma mieszane opinie jeśli chodzi o warunki zabawy.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Metro Club Lviv (@metroclublviv)


 

Mówiąc Metro we Lwowie można mieć na myśli również dwa inne miejsca bowiem Metro to również nazwa wielkopowierzchniowego sklepu spożywczego. Jeden znajduje się przy ul Jerzego Waszyngtona. Drugi przy ul. Gródeckiej 300. Na jego wysokości znajduje się również przystanek komunikacji publicznej pod tą samą nazwą. To właśnie o tym przystanku mowa w cytowanej powyżej wypowiedzi i to stąd odjeżdżają marszrutki w kierunku polskiej granicy. Samego przejazdu marszrutką nie polecamy – jest brudno, podróż zajmuje bardzo dużo czasu i nie przebiega w komfortowych warunkach.

 

Jeśli chodzi o możliwość stworzenia metra jako systemu podziemnego transportu publicznego Lwowie metra nie ma i takie metro prędko we Lwowie nie powstanie. Nie chodzi tylko o to, że miasto nie ma pieniędzy na budowę metra lecz również o fizyczną możliwość jego budowy. Pod centrum Lwowa w ciągu dawnej ul. Akademickiej, Wałów Hetmańskich i dalej na północ w kierunku Zamarstynowa pod ziemią poprowadzone jest zasklepione koryto rzeki. Ewentualna budowa metra w takich warunkach byłaby zadaniem niezwykle trudnym i kosztownym.

 

Polecamy również: